Spor Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür?

Ev İçin Spor Aleti

Spor Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür?

Spor yapmadan kilo vermek akla ne güzel geliyor değil mi? Saatlerinizi spor salonunda harcamadan ya da sahillerde, parklarda uzun yürüyüşler yapmadan kilo vermek, hayal gibi geliyor. Bununla ilgili yıllardır insanlarımızın ağzında dolaşan bir deyim var “Her şey boğazdan geçiyor” aslında doğru fakat bir o kadarda düşündürücüdür.

Spor yapmadan kilo vermek tabi ki mümkündür fakat ne kadar sağlıklı ve ne kadar kalıcı olacağı tartışılır. Çevrenizden şu cümleleri mutlaka duymuş olmalısınız;

“ 5 kilo verdim 7 kilo geri aldım”

“Bir ara bayağı kilo verdim, şimdi geri aldım”

“Yazın kilo veriyorum, kışın tekrar alıyorum”

“Kilo versem de geri alacağım o yüzden uğraşamıyorum”

Bu cümleleri kuran bireylerden biri olmak istemiyorsanız sağlıklı kilo vermelisiniz, bunun yolu da spor yapmak ve sağlıklı bir diyet programı uygulamaktan geçer.

İsterseniz bir ayda 10 kilo verin sağlıksız olacağı için kilolarınız misli ile bir bumerang gibi geri gelecektir.

Sporsuz Sağlıklı Kilo Vermek Mümkün müdür?

Neden olmasın?

Günlük hayatımızda zaten sporun en basite indirgenmiş halini uyguluyoruz. Yemek yerken, su içerken, yürürken, uyurken, yazı yazarken, esnerken dahi dolaylı yoldan spor yapmış oluyoruz. Bunların toplamında belirli bir kalori harcıyoruz, bu kaloriden daha az kalori alırsak otomatik olarak kilo vermiş olacağız. Bir püf noktaya dikkat etmeliyiz;

Sağlıklı Beslenme !!!

Beslenme ile ilgili tavsiyelerimize BESLENME bölümünden bakabilirsiniz. Doğru besinler ile spor yapmadan sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Evet, harcadığımızdan daha az kalori aldık fakat bu kaloriyi hangi besinden aldığımız önemli!

Baklavadan mı aldık? Brokoliden mi? Biftekten mi?

Kalori miktarı az ise 3 ünü tüketerek ten kilo verebilirsiniz. Fakat baklava yediğinizde sağlıksız ve doymuş yağ alacağınız için yağdan değil kas sisteminden kiloyu verirsiniz. Bunun ise sağlıklı ve istediğiniz görünüm olmadığını biliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  HIIT Kardiyo: 10 Dakikalık Yağ Yakma Rutini

Brokoli ve et ile kalori açı oluşturursanız, kas sisteminiz yeterince beslenecek yağ tüketmemiş olacaksınız. Kalori harcamak için vücudunuz depolanmış yağları kullanacak ve istemediğiniz o yağlı görünümden sağlıklı görünüme geçmiş olacaksınız.

Diyet ve sporsuz kilo verme sisteminin genel olarak mantığı bu şekildedir.Sağlıklı Yaşam KoçuBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *