Genel Bilgiler

Erkeklerde Kalça Büyüklüğü Neden Olur?

Erkeklerde Kalça büyüklüğü neden olur

İnsan vücudunun problem çıkarabilecek alanlarından biri kalçalardır. Her ne kadar kadınlar için kalça genişliği sıkıntı olsa da erkekler de bu durumdan muzdarip olabilmektedir. Erkeklerde kalça büyüklüğü, bazı durumlarda can sıkıcı hale gelebilmektedir. Fiziksel görünümden meşgul olduğu işe kadar pek çok alanda kalça büyüklüğü engelleyici bir unsur olarak karşılarına çıkmaktadır.

Estetik görünümlü ve fit bir vücuda sahip olmak kadınların sahip olmak istedikleri bir özellik olduğu gibi erkekler için de çok önemlidir. Orantılı bir vücuda sahip olmayı her erkek ister. Vücudun her bölgesinin birbirine orantılı olması, erkekler için karizmatik ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Bu görünümü engelleyen birtakım olumsuz durumlar bulunur. Bunlardan biri de sarkık kalçadır. Erkeklerde kalça büyüklüğü hem vücut şeklini bozmakta hem de olduğundan daha kilolu görünmelerine sebep olmaktadır.

Kalçanın büyük olması erkeklerde fiziksel görünümü bozan bir unsur olmaktadır. İnce bele sahip erkekler için kalçaların büyüklüğü fiziksel bozukluk meydana getirmektedir. Bu durumda erkekler kalça küçültmek için birtakım yollar aramaktadır. Bu yazıda da erkeklerde kalça büyüklüğüne çözüm olarak izlenebilecek yollar paylaşılacaktır.

Erkeklerde Kalça Büyüklüğünün Nedenleri

Erkeklerin sahip olduğu kalçaların büyük olmasında birçok sebep etkili olabilmektedir. Bunlardan ilki genetik faktörlerdir. Ailede geniş kalçalı büyüklerin varlığı kişilerin büyük kalçalı olmasında etkilidir. Genetik özellikler kişilerin vücut yapılarında, orantısında etkili olduğu gibi basen genişliğinde ve kalça büyüklüğünde de etkili olmaktadır. Hareketsiz bir yaşam, erkeklerde kalça büyüklüğünün nedenleri arasında yerini almaktadır. Spordan uzak, oldukça hareketsiz sürülen bir yaşam kilo almada etkili olduğu gibi erkeklerde kalça büyüklüğüne de sebebiyet verebilmektedir. Özellikle masa başı iş ile uğraşan erkeklerde kalça büyüklüğü büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Erkekler için kalça büyüklüğüne sebep olan etmenlerden bir diğeri de yaş faktörü olarak karşımıza çıkmaktadır. İlerleyen yaşlarda alınan kilolar ile birlikte kalçaların genişlemesi ve sarkması da meydana gelebilir. Bu durumda da orantısız bir vücut ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde kalçaların aşağı doğru sarkması, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek vücut görüntülerinden biri olmaktadır.

Erkekler İçin Kalça Küçültme Yolları

Kalça küçültme işlemi deyince her ne kadar kadınlar akla gelse de bu işlemi tercih eden erkekler de vardır. Orantısız bir vücut hattına sahip erkekler için bu işlem kurtarıcı olabilmektedir. Çeşitli yollar deneyerek erkekler için de bu dertten kurtulmak mümkündür.

Erkeklerde kalça küçültme yolları nelerdir diye sorulacak olursa bunun için birtakım yollar sayılabilir. Bunlardan biri spor ve kalça eritme hareketlerini yaparak kalça küçültme işlemidir. Bazı erkeklerin kalçası bu şekilde düzgün bir forma dönüşebilir. Ancak sporun ve kalça eritme hareketlerinin işe yaramadığı durumlar da söz konusu olabilmektedir. Bu durumda başvurulan yol ise estetik ameliyatları olmaktadır. Tıbbi müdahaleler ile erkeklerde kalça küçültmek mümkün hale gelmektedir.

Erkeklerde Kalça Küçültme Yollarından Biri: Vaser Liposuction

Kalça küçültmek için erkeklerin başvurduğu yöntemler birbirinden farklılık göstermektedir. Bunlardan biri spor ve kalça kaldırma hareketleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu hareketler ve yöntemler her erkek için her zaman çözüm yolu değildir. Ne kadar spor ya da hareket yapılırsa yapılsın işe yaramayabilir. Bu durumda devreye tıbbi operasyonlar girmektedir.

Erkeklerde kalça küçültme yöntemlerinden biri de vaser liposuction denilen yöntemdir. Bu yöntem, yağ alma yöntemi olarak bilinir. Büyük kalçalardan şikayetçi olan erkeklerin başvurduğu etkili yöntemlerden biridir. Vaser liposuction ile kalça küçültme günümüzde erkekler için iyi bir tercih olmaktadır. Vaser liposuction uygulamasında ilk aşama, kişinin vücudundaki yağ dokusunun incelenmesidir. Bu inceleme ile birlikte kişinin vücudundan dışarı atılacak yağın ne kadar olacağı belirlenmektedir. Bu uygulamada kullanılan ultrasanografik yöntem, yağ dokusunun alınmasında önem taşımaktadır. İnce kanüller aracılığı ile kişinin kalça bölgesindeki fazla yağlar dışarı alınır.

Vaser liposuction yöntemi, yağları parçalara ayırıp sıvı bir hale sokmaktadır. İşlem sonrasında kalça yüzeyinde pürüzsüz bir görünüm sağlaması bu yöntemin başarısını göstermektedir. Bu da klasik liposuction yönteminden farklılığını ortaya koyan bir özellik olmaktadır. Vaser liposuction yönteminde vücutta bulunan bağ dokusu, sinir sistemi ve damar gibi yapılara zarar gelmemektedir. Operasyon sonrası vücutta herhangi bir şişlik ve morluk yaşanmamaktadır. Bu özelliği, yöntemin en önemli avantajlarından birini oluşturmaktadır. Böylece kalça büyüklüğünden şikayet eden erkekler için tercih edilebilecek güvenli bir uygulama olmaktadır.

Vaser liposuction ile kalçadan yağ alma işleminde ne kadar yağın vücuttan atılacağı önemli bir husustur. Bu yöntem ile kalçadan yağ alma kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir durumdur. Vaser liposuction ile ne kadar yağ alınacağını belirleyen unsurlar; kişinin kalçasında bulunan yağ kütlesi, boyu, yaşı, kilosu olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu etmenler göz önüne alınarak kişinin kalçasından yağ alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Genel olarak bakıldığında erkeklerin kalçasından alınan yağ 1.5 litreyi bulmaktadır. Ancak bu miktar değişkenlik gösterebilir. Basenler de işin içine girince hem kalça hem basen bölgesinden alınan yağ miktarı 4 litreye kadar ulaşabilir. Önemli olan hususun da kalçadaki yağ oranı ve vücudun dokusu olduğu söylenebilir.

 

Erkeklerde Kalça Dikleştirme Yöntemleri

Kalça büyüklüğünden şikayetçi olan erkekler için birtakım yöntemler olduğunu söylemek doğru olacaktır. Vücut yapısı düzgün olmayan, sarkık kalçalara sahip kişiler için kalça dikleştirme yöntemleri mevcuttur. Özellikle de spor ve çeşitli hareketler ile düzeltilemeyecek şekilde olan kalça sarkıklığı medikal müdahaleler aracılığı ile düzeltilebilir.

Erkeklerde kalça sarkıklığına neden olan birtakım etmenlerin olduğu bilinen bir gerçektir. Yaşın ilerlemesi, vücudun sarkmasında etkili olan etmenlerden biridir. İlerleyen yaşlarda hem kadınlar hem de erkekler vücutlarının esnekliklerini kaybeder. Bu durumda da vücudun çeşitli yerlerinde sarkmalar ortaya çıkabilir. Bu alanlardan biri de kalçalar olmaktadır. Aynı zamanda da liposuction sonrası sarkmalar da kalçalarda doğal olarak ortaya çıkabilecek sorunlardan biridir.

Erkeklerde kalça sarkıklığını önlemek için kullanılacak yöntemlerin başında medikal estetik alanında kullanılan ipler gelir. İp ile askı yönteminde erkeklerin şikayetçi olduğu sarkık kalçaların kaldırılması söz konusu olmaktadır. Böylece daha sıkı bir kalçaya ve daha fit bir vücuda kavuşma sağlanmaktadır.  Estetik iple erkeklerin kalçasına yukarıya doğru çıkan bir eğim verilmektedir. Böylelikle sarkık ve itici duran kalçaların daha dik görünmesi sağlanmaktadır.

Kalça Dikleştirme Yöntemi Sonrası Uyulması Gerekenler

İnsanlar sağlık açısından olduğu gibi estetik açısından da tıbbi müdahaleleri tercih edebilir. Tıbbi olarak müdahale gerektiren durumlardan biri de kalça sarkıklığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınların vücutlarında en çok şikayet ettiği alanların başında gelen basen ve kalça genişliği, erkekler için de bir problem haline dönüşmektedir. Doğal yöntemlerle olduğu gibi medikal yöntemlerle de kalça dikleştirme mümkündür. Kalça dikleştirme yönteminden sonra uyulması gereken birtakım kurallar mevcuttur.

Beslenme düzenine dikkat etmek, kalça dikleştirme operasyonundan sonra uyulması gereken kuralların başını çekmektedir. Özellikle yağlı yiyeceklerin tüketiminin azaltılması, gün içerisinde bol su tüketilmesi, sağlıklı besinler tüketilmesi önemli hususlardır. Kalça dikleştirme yöntemi sonrası uyulması gereken bir diğer kural ise hareketsiz bir yaşamdan uzaklaşmaktır. Düzenli yapılan yürüyüş, egzersiz ve spor sayesinde kalça dikleştikten sonra formu korumak mümkün hale gelmektedir.

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI