Beslenmede Yapılan Hatalar | Beslenme Önerileri

Beslenmede Yapılan Hatalar Silsilesine Değinelim. Beslenme ile ilgili anlayan-anlamayan herkesin yaptığı bir çok yorum var. Beslenme uzmanı adı altın da sadece bu iş ile ilgili teorik bilgilere sahip insanlar bu yanlış bilgileri insanlara yayıyorlar. Bundan dolayı bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedik.

1.) Tereyağı, Hindistan Cevizi gibi doymuş yağlar kötüdür.

Yıllar önce yapılan yanlış tespitlerde doymuş yağların bir çok kalp hastalığına neden olduğu söylenmekteydi. Fakat son yapılan araştırmalara göre doymuş yağ ile kalp rahatsızlıklarının herhangi bir bağlantısı olmadığı yaklaşık 400 bin kişi üzerinde test edildi ve onaylandı.

Kırmızı etler, tereyağı, Hindistan Cevizi yağı vb. doymuş yağları rahatlıkla tüketebilirsiniz.

2.) Az Az ve Sık Sık Yemek

Sözde metabolizma hızlandırmaya yarayan bu yöntemin metabolizma hızlandırma ile alakası yoktur. Önemli olan ne sıklıkta yediğiniz değil, ne yediğinizdir ve toplamda ne kadar yediğinizdir. Günlük 6 öğün yapma ile 3 öğün yapma arasında bir fark yoktur. Aksine 6 öğünde az az yiyenler daha fazla acıkıyorlar.

3.) Yağlı Gıdalar Şişmanlatır

Aksine yağlı gıdalar kilo vermeniz için bulunmaz hint kumaşıdır. Yağ çok doyurucu olduğundan yağlı yiyen insanlar daha az tüketirler. Yağın ne olduğu da tabi ki çok önemli. Yağdan kastımız sağlıklı yağlar, tereyağı, avokado yağı, hindistan yağı vs.

Beslenmede Yapılan Hatalar tamamına BESLENME bölümünden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Vücut Tiplerine Göre Zayıflama - Yapılan Hatalar


Sağlıklı Yaşam KoçuBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *