Çiğ Köfte Kilo Aldırır mı? Çiğ Köfte Kaç Kalori?

Çiğköfte vazgeçilmez yiyeceklerimizden birisi. Son zamanlarda çiğköfte çok daha fazla yenmeye başladı ve popülerlik seviyesi gün geçtikçe çok daha fazla artıyor. Peki ama yediğiniz çiğköfte’ler sizde kilo olarak kalacak mı?  Peki bir çiğköfte kaç kalori?Çok sevdiğimiz çiğköfte den diyet yaparken çiğ köfteden vazgeçmelimisiniz? yoksa çiğköfte yemeye devam edebilirmisiniz? Bu konuda size verebileceğimiz bilgiler bu makalemizde.

 Bir Adet Çiğköfte Kaç Kalori?

Bir sıkım olarak adlandırılan 1  adet çiğköfte yaklaşık 20-30 gr olarak ölçülmüştür. 20gr çiğköte yaklaşık 36 kalori, 30gr çiğköfte ise yaklaşık 55 kaloridir. Yani bu iki kalori rakamlarına bakarak bir çiğköfte sevdiğimiz meyvelerin yarısı kadar kalori içermektedir.

Diyet Yaparken Çiğköfte Yenir mi?

Diyet yaparken aslında çiğköfte yiyebilirsiniz. Tabi her yiyecek için geçerli olan kural buradada geçerli kararında , abartmadan yediğiniz sürece çiğköfte kilo aldırmaz ve aslında kilo vermenize yardımcı dahi olarak sizi şaşırtabilir. Şuanda “Yapma sende çiğköfte ile kilo verilir mi, sen geç o işleri” dediğinizi duyuyor gibiyim ama bu gerçek. Çİğköfte’de bulunan bulgur bol miktarda lif içermektedir. Lif içeren besinler kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olur ve sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlar. Ayrıca çiğköte’ye harika bir lezzet katan limon, baharat ve acı’nın metabolizmanızı hızlandırmanıza olumlu etki edecektir. Diyet yaparken 2-3 adet çiğköfte’yi ara öğün olarak çok rahat tüketebilirler. Bir porsiyon çiğköftede 400 kalori bulunur. bu miktar oldukça yüksek bir değerdir elbette bu nedenle kendinizi frenleyerek sınırlı sayıda tüketmek daha iyi olacaktır. Çiğköfte’nin lavaşla birlikte değil marulla tüketilmeside fazla miktarda kabronhidrat almanızı engelleyecektir. Yani kısacası etsiz 3-4 adet çiğköfte’nin 3-4 adet marul ile birlikte ve limon ile tüketilmesi kilo aldırmaz. Diyetisyeniniz’de size aynı bilgiyi paylaşacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En İyi Germe Hareketleri - Daha Esnek OlunBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *