Göğüs Büyütme Yöntemleri Ve Sıkılaştırma

Genellikle ev hanımlarının aradığı ” Göğüs büyütme yöntemleri ” hakkında makale hazırladık.

Vücudumuzu her koşulda kullanılır masası başı işleri, araba kullanmak, yüzmek ve kutuları taşımak görevlerde kaslarımızdan destek alırız. Görevi yerine getirmek için kollarımızın ve göğsümüzün kullanımı önemlidir. Hayatta yaptığımız işlerin büyük bir yüzdesi önümüzdedir, göğsümüzün daha da güçlendirmemiz gerekmektedir çünkü zamanla, göğüs, omuz ve kol esnekliğimizi kısıtlanmaya başlar. 

Pektoralis majör ve minör, anterior deltoid pazı tüm vücudun önünde bulunan kaslardır. Omuz eklemindeki sınırlı hareket aralığı ile birlikte sıkı göğüs kasları omuzları öne çekebilir ve size “yuvarlak omuzlar” olarak adlandırılan postural bir şekil verir. Vücudun ön kısmını çeşitli göğüs hareketleri ile açmak, esnekliği ve hareket aralığını artırabiliriz. Göğüs ve üst vücut duruşu iyileştirmek mümkün. 

Evinizde Hatta İş Yapabileceğiniz 5 Göğüş Egzersizi

Bel Arkasında Dirsek kavrama;

 Bu hızlı ve kolay streç oturma veya ayakta gerçekleştirilebilir. Uygulaması basit, günün her saatinde hızlı bir şekilde germe işlemi için harika bir yol.

Elinizi arkanıza alın ve görseldeki gibi dirseklerinizi tutun. İlk başlarda tam olarak dirseklere ulaşamayabilirsiniz ama vazgeçmeyin çünkü zaman geçtikçe ve göğüs kaslarınız çalıştıkça dirseklerinize ulaşabileceksiniz.

Baş Göğüs Streç;

Bu, otururken veya ayakta dururken yapılabilen bir başka gerilmedir. Aslında gün içerisinde farkında olmadan zaten yapıyoruz buradaki tek fark pozisyonun düzgün olması.

Ellerinizi ensenizin biraz yukarısında birleştirin ve parmaklarınızı kenetleyin yanma ve yorgunluk hissi size kendini hissettirene kadar devam etmelisiniz.

Kol Duvar Streç;

 Bu egzersiz göğsünüzün her iki tarafını ayrı ayrı çalıştırmanıza olanak tanır. 

Bu hareket örneğini anlatacak olursak; sol kolunuzu görseldeki gibi duvara yerleştirin, sol bacağınız kolunuza paralel düz dururken sağ bacağı ileri doğru açarak gövdenizi hafif ileri itin 60 saniye bekleyip sonra diğer kolunuzla uygulayın. Her iki kolla 3 tekrar yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Yeni Başlayanlar İçin 10 Dakikalık Yoga Seansı

Yoga Dinlenme Pozu;

Yoga’da dinlenme pozu olarak bilinen bu hareket aslında göğüs sıkılaştırma için çok iyidir.

Görseldeki pozu aynen tekrarlayın sadece avuç içlerinize dikkat etmelisiniz. Avuç içlerinizi yere temas ettirmeyin sadece parmak uçlarını yerde kalsın.

“T” Göğüs Streç;

Bu egzersiz göğsün her iki tarafını ayrı ayrı hedeflemenizi ve omuzlara özel önem vermenizi sağlar.

Yan bir şekilde yere uzanın altta kalan bacağınız düz, üstte kalan bacağınızı ise bükerek yerde kalan bacağın arkasına koyun. Bu esnada kollarınız birisi arkaya diğer öne doğru uzatın yani yakarıdan bakıldığında “T” harfi şeklinde görünmelisiniz. Bir süre bekledikten sonra tam tersini uygulayın. Hareketi zamanını zorlanma durumunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Umarım göğüs büyütme yöntemleri konusunda göğüs büyütme egzersizleri göğüs büyütme yolları gibi sonsuz bilgi olan sorulardan sizleri arındırmış olduk.

 

Sağlıklı Sporlar.

 
Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *