Hem Vücudunuz Hemde Aşkınız Güçlensin

Psikologlara göre sevdiklerinizle egzersiz yapmak sadece egzersizlerinizi değil, ilişkinizi de geliştirir. Bu yıl, yenilik yapın ve diğerlerini sevdiklerinizi mutlu etmek için onları egzersiz dünyanıza davet edin.

20 dakikalık bu hızlı vücut ağırlığı devresi, kalp damar sağlığınızı ve çekirdek gücünüzü iyileştirmeye odaklanır ve hiç ekipman gerektirmez.

Ben ne yapıyorsam aynısını yap

Bu kardiyo hareketleri, kalp atış hızınızı arttırır ve çevikliği ve tepki süresini artırır. Birbirinize karşı durun. birinçi eş, 30 saniye boyunca çeşitli hareketler yaparken ikinci eş, hareketlerini aynı şekilde tekrarlar. Yönleri ve seviyeleri sık sık değiştirmeyi unutmayın. Ardından, ikinci eş bir sonraki tura öncülük eder. Bir dakikalık aralıktan sonra 30 saniye dinlenin ve dört kez daha tekrarlayın. 

Çok eğlenceli bir çalışma ve partneriniz ile aranızdaki uyumun gelişmesine çok büyük katkı sağlayacaktır.

Örneğin: Görsellerdeki sıraya göre yapabilir ya da bu hareketleri farklı hareketler ile değiştirebilirsiniz buradaki püf nokta partnerinizin sizi aynen tekrar ederek hangi hareketi yapıyorsanız onu tekrarlamasıdır.

Aşk muslukları

Bu alıştırmanın çeşitli varyasyonları vardır. Asıl amaç, eşiniz sizi yavaşça iterken gövdenizin dengelenmesini sağlamaktır.

  1. Birinci eş çemelerek, kollarını vücudunun önünde uzatır. Amaç, ikinci eş, birinci eşin ellerine dokunurken, vücudun orta çizgisinde, kolları göğüs hizasında tutmaya gayret göstermesidir. Her yöne doğru hafifçe itme eylemini gerçekleştir, böylece kişi zorlanır. 30 saniye boyunca gerçekleştirin ve geçin.
  2. Bir egzersin farklı bir varyasyonu birincide anlattığımız hareketleri hafif olarak hızlı bir şekilde uygulamaya başlayın. Bu sizi daha çok zorlaycak ve daha etkili olacaktır.

Mücadelenizi zorlaştırmak istiyorsanız, eşiniz dokunurken gözlerinizi kapatın!

Üzerinden Atla Altından Geç

Bu hareket serisi kalp atış hızınızı arttırır ve kas dayanıklılığınızı zorlar. Birinci eş şınav pozisyonu alır, ikinci eş birinci eşi’in kalça bölgesi üzerinden atlar. Birinci eş şınav pozisyonunda kalçayı yukarı kaldırır ve ikinci eş altından geçerek yanda şınav pozisyonu alır ve roller değişir. Rol değiştirmeden önce bu diziyi bir dakika boyunca devam ettirin. Üç ila beş tur gerçekleştirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Fitness Nedir ?

Hollow Body Hold

Bu egzersizler vücudunuzu ateşler ve çevikliği arttırır. Bu harekette birinci eş yere uzanır, kolları, gövdeyi ve bacakları yukarı kaldırarak kalça üzerinde durur. ikince eş tam karşısında sağ tarafını koşar ve sağ eline dokunur sonra geri gelerek sol tarafına koşar ve sol eline dokunur. Sonrasında partnerler yer değiştirir.  İki ila dört tur gerçekleştirmeniz faydalı olacaktır.

Bu hareketler hem iyi bir egzersiz olarak sizi güçlendireceği gibi partnerinizle aranızdaki bağı ve sevgiyi’de güçlendirecektir. Oyun tadında bu egzersizlerin hoşuna gideceğini umuyoruz.

Sevgi Dolu Sağlıklı Sporlar.
Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *