Fit Vücut İçin Ne Yapmalı?

Fit İnsanlardan Ne Farkın Var?

Fit vücuda sahip olan kişiler senden daha güçlü ya da özel değiller. Onlarında günlük yaşantıları tıpkı seninki hayatın gibi. Çocuklarıyla ilgileniyorlar, okula gidiyorlar, çalışıp ev geçindiriyor senin gibi fatura ve vergi ödüyorlar. Onlarda senin gibi hastalanıyorlar, kilo alıp veriyorlar. Yani sorumluluklarınız neredeyse aynı, yaşam tarzlarınız farklı.

Neyi Fazla?

Senden fazlaları değil eksikleri var!

Bir hamburger zincirinde istedikleri gibi yemek yiyemezler, arkadaşları ile her gece, bar, kafe gibi ortamlarda zaman geçiremezler. Çünkü bir hedefleri vardır. Uyku düzenleri, beslenme alışkanlıkları, dinlenme ihtiyaçları vardır. Bunları yapmadan zaten ‘’fit’’ olamazlar.

Ne Yapmalısın?

Kendine Sorman Gereken Soru ‘’Bazı Alışkanlıklardan Vazgeçebilir miyim?’’

Hamburger yerine haşlanmış hindi, barda takılmak yerine vakitlice uyumayı, arkadaşın kafeye çağırdığında kremalı frappuccino yerine ‘’sade kahve’’ (Americano, espresso vb.) ’yi tercih edebileceksen ‘’fit olma hayaline’’ başlamayı başarabilirsin.

Nasıl Yaparsın?

Zihnini biraz değiştirmen gerekecek. Yeme alışkınlıklarını, arkadaş ortamını, uygu düzenini baştan planlaman gerekecek. Bu alışkanlıklar sadece vücudunuzu değiştirmeyecek, ruh haliniz ve enerjinizi de tavan yaptıracak. Bunları düşünürken kendinizi ‘’fit olarak’’ hayal edin.

HAZIRMISIN?

O ZAMAN DURMA BAŞLA!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Aspartam Nedir? Zararlı mıdır? Kilo Vermede Kullanılır mı?


Sağlıklı Yaşam KoçuBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *