Genel Bilgiler

Tatil Sonrası Sağlıklı Yaşam Rutine Nasıl Geri Dönülür?

Tatil sonrası spor rutininize dönmek sizi biraz zorlayabilir ama biiraz kolaylaştırmak adına bu makalemiz tamda sizler için

Tatil sezonunu resmi olarak tamamlarken, dikkatimizi sıfırlama düğmesine basıp yeniden spora başlamak için yönlendirme zamanı geldi. Ancak disiplin ve gerçeklik ile tekrar bağlantı kurmak, rutini yeniden kurmak için zaman ayırmak da önemlidir. Aşağıda geri dönmenize yardımca olacak birkaç bilgi mevcut.

Öncelikle Su iç

Vücudunuzda dolaşan tatil izlerini düzeltmenin en hızlı yolu su içiminizi arttırmaktır. Alkol damarlarınızdayken vücut hidrasyonu düşebilir, ancak hidrasyonun yanı sıra su içmek doğal olarak tüm sisteminizi temizler, ve sonuçları daha temiz bir cilt, daha iyi bir uyku kabiliyeti, daha fazla kilo kaybı ve daha keskin konsantrasyonu sağlar.

Uykuya öncelik verin

Uyku zamanlamanızı ayarlamak, daha iyi bir şekilde odaklanmak için yapabileceğiniz en temel araçlardan biridir. Yatma vakti oluşturun ve buna bağlı kalın ve hafta boyunca her gün aynı saatte uyanın. Telefonları ve dizüstü bilgisayarları yatakta kapalı tutma konusunda kararlılık gösterin çünkü farketmesek bile uykumuzu engelleyerek dinlenme sürecimizi kötü etkilemektedir. Bitkisel çay, sıcak bir banyo veya duş, iyi bir kitap işe yarayacaktır.

Rutini tekrar ziyaret et

Tatil sezonundan önce hayatınızı hatırlıyor musunuz? Egzersiz planınızı, yemek hazırlıklarınız tekrar ziyaret etmenin zamanı geldi! Bazı egzersiz dersleri haftanıza geri dönmeye başlayın. Sakin olun acele etmeyin yavaş ve sakin olan yarışı kazanır. Başlamak için birkaç tane egzersiz ile başlayın ve ardından dayanıklılığınızı ve rutininizi yeniden zamanla oluşacaktır. Performans sağlığı aslında kaygı, kendinden şüphe ve depresyon yaratır. Bu size tanıdık geliyorsa, sizi topraklamak ve sağlığınızı desteklemek için yavaş yavaş hareket edin rutininiz oturduğunda eski performansınız geri gelecektir merak etmeyin.

Hareket

Metroda rahatça oturmak yerine duruma göre 1 ya da 2 durak erken inip işinize yürüyün, asansör yerine merdivenleri kullanmak zaten çok sık duyduğunuz bir şey ama çok etkilidir. Sabahları vücudunuzu sezgisel olarak hareket ettirmek için 15 dakikanızı ayırmayı deneyin (ister bir yoga pratiği, isterse vücut ağırlığı veya kardiyo ile) Bunun hakkında fazla düşünmeyin, bu küçük alışkanlıklara başladığınızda, onları yerine getirmemek zordur. Ama sonra diş fırçalamak gibi sürekli yapacağınız bir rutininiz haline gelecektir.

Küçük başla

Önceki noktaya atıfta bulunarak, rutininize geri dönün. Her defasında bir adım atmak için kendinize makul hedefler koyun. Yavaş ilerlemenin, hiç ilerlememekten daha iyi olduğunu unutmayın, ve rutininizin en önemli kısmı, inşa edebileceğiniz sağlam bir temele sahip olmaktır. Niyetlerinizin ne olduğu konusunda net olun.

 

Sağlıklı Sporlar.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI