Genel Bilgiler

Spor Yaparken Kullanılabilecek Akıllı Saatler

Akıllı Saatler Spor Yaparken Yardımcınız Oluyor;

Teknoloji ürünleri hayatınızın her alanında olduğu gibi, spor yaparken’de size yardımcı olacak cihazlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kalp atışlarınızı , adımlarınızı , ne kadar uyuyup ne kadar uyanık kaldığınızı , hareketsiz kalma sürenizi ve bunun gibi daha birçok şeyi kontrol etmenizi sağlayan cihazlar mevcut. Evet akıllı saat ve akıllı bileklikler bu bahsettiğimiz tüm fonksiyonları hatta belki daha fazlasını sizlere sunuyor. Bu makalemizde akıllı saatler ile ilgili merak ettiklerinizi ve size uygun olanı seçmenize yardım edecek bilgileri bu makalemizde sizler için toparlamaya çalıştık. 2019 yılında en çok tercih edilen akıllı saatlerden 10 tanesi hakkında bilgiler şu şekilde;

1 – Apple Watch 5. Seri;

Spor için akıllı saatler söz konusu olduğunda, Apple Watch Series 5 akıllı saat olarak en çok tercih edilen ürün olarak ilk sırada yer alıyor. Aynı zamanda bu listedeki en sezgisel ürün olma özelliğine sahip.

40 veya 44 milimetre kasa ile sunulan Seri 5, her zaman açık kalabilen bir ekrana sahip olan ilk Apple Watch’tır. Bu özellik kullanışlıdır, çünkü zaman ve gerekli egzersiz rutinlerinizi zahmetsizce takip etmenizi sağlar. Saatin  doğrudan güneş ışığı altında bile parlak ve görülebilir durumda olduğundan gözünüzü yormayacak, bu sayede açık hava sporları yaparken dahi size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Apple Watch  Seri 3  ve  Seri 4 gibi , en son güncellemesi ile isteğe bağlı hücresel bağlantıya sahiptir, yani egzersiz sırasında iPhone’unuzun hücresel ağını kullanmadan saati aktif olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca dahili bir GPS ve pusulaya (Apple Watch için bir ilk daha) sahiptir, böylece açık hava etkinliklerinizi tam olarak takip edebilirsiniz ve ultra hassas, EKG özellikli bir kalp atış hızı sensörü ile kalp ritimlerinizi izleyerek sağlıklı spora devam edebilirsiniz. Ve ekstra olarak kadınlar için adet döngüsü izleyebiliyor olması harika bir özellik.

Gövde seçenekleri, Edition modellerinde alüminyum ve paslanmaz çelikten seramik ve titanyuma kadar uzanmaktadır.  Özelleştirmenize yardımcı olacak mükemmel bir Apple yapımı ve üçüncü taraf bant yelpazesi  var. Apple’ın Nike ile işbirlikleri ve ikonik moda evi Hermes de dahil olmak üzere birçok seçenek var. Ve bunlar spor yaparken bileğinizde ekstra terlemeye sebep olmadan kullanabileceğiniz için sizi memnun edecektir.

Daha sıkı bir bütçeyle alışveriş yapıyorsanız Apple Watch Series 3’ü düşünün  . Her zaman açık ekran ve yerleşik pusula gibi en son modelde bulunan bazı özelliklerden yoksundur, ancak yine de sağlığınızı ve fitness rutininizi sorunsuz bir şekilde takip etmenize yardımcı olacaktır.

2 – FitBit Versa 2 Akıllı Saat;

Her ne kadar ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir akıllı saat olmasa bile Fitbit Versa 2, harika bir spor saati için çok para harcaması yapmanız gerekmediğinin kanıtıdır. Fitbit’in bugüne kadarki en çok özellikli ve kullanıcı dostu spor izleme akıllı saati olan bu akıllı saat, canlı bir AMOLED dokunmatik ekrana, mükemmel ergonomiye ve hızlı bir performansa sahiptir. Versa 2, Amazon Alexa’da bulunan ilk Fitbit ürünüdür, bir düğmeye basarak sanal asistan ile çağrı yapabilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz.

Akıllı saatin uyku takibi özellikleri (uykunuzun çeşitli aşamalarında örneğin;aralıklı uyanmalar yada kalp ritminizi hılandıran rüyalar gibi durumaları doğru bir şekilde tutabilir) özellikle dikkat çekicidir, çünkü benzer fiyatlara sahip rakiplerinden bu özelliği ile kolaylıkla sıyrılabiliyor.

Bir CNET  adı verilen medaikal bir test cihazının “kondisyonunuzun ve uyku aralıklarınızı anlaşılması kolay bir dökümünü” sunmak için övgü alan sezgisel bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla performansınıza ve uyku alışkanlıklarınıza erişebilir ve analiz edebilir.

Fitbit Versa 2 akıllı saat, 50 metreye kadar suya dayanıklıdır. İsteğe bağlı her zaman açık ekran modu açıkken, akıllı saat pil şarjları arasında 2 günden fazla süresi ile kendini tepeye taşıyor. Fitbit, ürünü karbon, bakır gül veya buğu gri metal kasa ile sunar. Gadget’ı bir dizi değiştirilebilir bant aracılığıyla akıllı saatinizi özelleştirebilirsiniz.

3 -Samsung Galaxy Watch Active 2 Akıllı Saat;

Samsung Galaxy Watch Active2, göz alıcı bir tasarıma, kusursuz ergonomiye, harika kontrollere sahip sezgisel kullanıcı arayüze sahip. Uygun fiyata ve güçlü bir fitness ve uyku izleme özelliklerine sahiptir. Doğru kalp atış hızı izleyicisi dahil olmak üzere bir dizi yerleşik sensör aracılığıyla sizi birden fazla egzersizde otomatik olarak izleyebilir. Ve rehberlik etme becerisine sahiptir.

Ürünün kalp atış hızı izleme özellikleri önümüzdeki aylarda daha da iyi hale gelecek. Samsung, ürün yazılımı güncellemesi yoluyla ürüne EKG yeteneklerinin yanı sıra AFib algılamasını da getirecek.

Gadget, verilerinizi Samsung’un güçlü ancak sezgisel Sağlık platformuyla senkronize ederek sürekli spor ve sağlık verilerinizi kontrol edebilirsiniz. Galaxy Watch Active2 ayrıca mükemmel bir uygulama ve saat kadranı seçenekleri ile birlikte geliyor. Hem şık hem spor olarak kullanabilirsiniz.

Galaxy Watch Active2’nin tamamen su geçirmez gövdesi 50 metreye kadar derinliklere dayanabilir. 40 veya 44 milimetre alüminyum veya paslanmaz çelik kasa ile sunulan saat, günlük olarak giymek için inanılmaz derecede rahat. Seçebileceğiniz üç kaplama vardır: siyah, gümüş ve altın.

4 – Garmin Vivoactive 4S Akıllı Saat;

Garmin vivoactive 4S akıllı saat, markanın en çekici ürünlerinden biridir. Ülkemizde çok kullanılan bir ürün olmadan dünya çapında birçok sporcunun tercihi bu saat. Kondisyon izleme, hızlı bir bakışta okunması kolay büyük bir renkli dokunmatik ekrana ve özelliklerle dolu ancak sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Garmin, ürünü 40 veya 45 milimetre kasa ile karşımıza çıkıyor.

Vivoactive 4S akıllı saatin sağlık ve kondisyon takip yetenekleri, akıllı saat dünyasının en iyileri arasındadır. Vücudunuzun enerji seviyelerini gün boyunca izleme yeteneğini içerir. Kullanıcıların egzersiz yapmak ve iyileşmek için en iyi zamanları belirlemelerine yardımcı olacak inanılmaz derecede yararlı özelliklere sahip. Tabii ki, ürün aynı zamanda ekran animasyonları üzerinden egzersiz sırasında kullanıcılara rehberlik edebiliyor.

Saatin diğer önemli özellikleri arasında kullanıcının koşu rotalarının ayrıntılı haritalaması ve akıllı telefon bildirimleri için yerleşik bir GPS bulunur. Ayrıca, özel bir pazardan saatte uygulamalar yükleyebilir ve bununla mobil ödemeler yapabilirsiniz. Bu akıllı saat’in şarj ömrü aktif kullanımda bile 1 hafta olması ile baya dikkat çekiyor.

5 – Polar Ignite  Akıllı Saat;

Polar Ignite, egzersiz bağımlılarına yönelik inanılmaz özelliklerle dolu bir akıllı saati. Kondisyon izleme saatinde dahili bir GPS, çeşitli sporlar için özelleştirilebilir profiller ve her egzersiz seansı sırasında vücudunuzun maruz kaldığı gerginliği tam olarak ölçme yeteneği bulunur. Ignite ayrıca uyku ve gelişim profillerinizi takip edebilir.

Kendinizi hızlandırmak ve karalı bir performans sürdürmeniz konusunda destek açısımdan, vücut gerginliğinizi ölçmek önemlidir. En önemlisi, özellikle kas yırtılmaları gibi yaralanmalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Polar Ignite ne zaman ve ne kadar zor çalışacağınızı tespit etmenize yardımcı oluyor.

Saat 30 metreye kadar suya dayanıklıdır, böylece onunla yüzmeye gidebilirsiniz. Sağlam metal kasası siyah, gümüş veya gül altın kaplamalıdır. Değiştirilebilir bantlarla cihazın görünümünü yenileyebilirsiniz.

Spor dünyasında genel olarak en çok tercih edilen bu akıllı saatleri sizler için topladığımı makalemizi size en uygun saati seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Sporlar.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI