Genel Bilgiler

Spor Çantasında Olması Gerekenler

spor çantasında bulunması gerekenler

Spor Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?

Spor salonuna üyelik yaptırdınız, ilk gün spor çantasını hazırlıyorsunuz fakat spor çantasında olması gereken materyalleri bilmiyorsanız birlikte inceleyelim. Öncelikle spor çantası ile başlayalım, ihtiyacınıza yönelik bir spor çantası tercih etmelisiniz. Haftanın her günü yanınızda bulunduracağınız bir arkadaştan bahsediyoruz, bundan dolayı içine spor eşyaları sığmayacak kadar küçük ve sizi yoracak kadar büyük olmamasını tavsiye ederiz. Bu spor çantasında neler olmalı?

Spor Çantasında Neler Olmalı?

İlk olarak kıyafetlerden başlayalım. Spor çantasında, spor esnasında sizi rahat ve esnek hissettirecek kıyafetlere yer verin. Ünlü ve pahalı markalar olmasına, spor salonunda gösteriş yapmanıza gerek yok unutmayın sporu sağlık için yapıyoruz ve fit bir vücuda giydiği her şey yakışacaktır.

Spor çantasının olmazsa olmazı spor ayakkabısı dır. Spor ayakkabısı rahat ve temiz olmalıdır.  Her gün kullanılacağından dolayı terleme ve koku yapmayan bir ayakkabı seçmenizi tavsiye ederiz. Koşu ve squat gibi zorlayıcı egzersizlerde sizi rahatsız etmemelidir. Topluluk kuralları ve hijyen gereği spor ayakkabısı temiz olmalıdır, üzerinde ve tabanında çamur ve pislik bulunmamalıdır.

Spor Çantasında Olması Gerekenler

Spor Çantası içeriği

Spor Çantasında Olmazsa Olmazlar

Spor havlusu, spor çantasında olmazsa olmazlardandır, spor esnasında terinizi silmek ve ortak kullanım sehpalarında örtü olarak kullanmak için çantanızda bulundurmalısınız. Bir çok salonda spor havlusu olmadan spor yapmaya müsaade edilmiyor. Spor havlusunu seçerken, çiçek, böcek, dantel vb. bulunmamasını öneririz aksi takdirde salonda dalga konusu olabilirsiniz. 🙂

Spor eldiveni ilk zamanlar ihtiyacınız olabilecek eşyalar arasındadır. Bazı sporcular eldiven kullanımını uygun bulmazken bazılarının ise olmazsa olmaz listesindedir. Ellerinizin nasır tutmasını istemiyorsanız eldiveni spor çantanıza ekleyin. Bilek destekli spor eldiveni seçerseniz bileklerinize binen kuvveti de azaltmış olursunuz.

Spordan sonra eviniz yakın değil ve duş alacaksanız spor çantasına banyo havlusu, terlik, iç çamaşır, çorap, duş jeli, şampuan koymalısınız. Duştan sonra terli ve ıslak kıyafetleriniz için plastik poşet ekleyebilirsiniz, uzun vadede çantanızda oluşacak ter kokusunu da önlemiş olursunuz.

Eğer salondaki şişe sulardan almak istemiyorsanız, çantanıza 1 litrelik bir suluk eklemenizi öneririz, spor esnasında ihtiyacınız olacak en önemli besin ”su” dur. Bunun yanı sıra ”protein shaker” ”bcaa shaker’‘ ekleyebilirsiniz.

Spor esnasında müzik dinlemek için çantaya kulaklıkta ekleyebilirsiniz, kulaklığın kablosuz olmasını tavsiye ederiz, spor esnasında sizi rahatsız etmeyecektir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI