Genel Bilgiler

Spor Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Spor salonu tercihi

Spor Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Spor Salonu seçmek hiç de hafife alınmaması gereken bir konudur. Spor Salonu seçerken gözden kaçırmamanız gereken önemli hususlar vardır. Spor ortamından hoşnut olmadığınız durumlarda sporu yarım bırakmanız bile söz konusu olabilir. Bundan dolayı kayıt yaptıracağınız mekanı seçerken çok dikkatli olmanız gerekir. Size yardımcı olmak için Spor Salonu nasıl seçilire odaklanarak seçim yaparken dikkat edilmesi gereken üç önemli esas üzerince duracağız.

Her şeyden önemlisi yazın sonunda formdan düşmüş hissediyorsanız, kas kaybı yaşadığınızı ya da fazla kilolarla yaza son verdiğinizi düşünüyorsanız ve kaldığınız yerden ya da sıfırdan spora başlamaya, vücudunuzu en iyi formuna kavuşturmaya karar verdiyseniz tebrikler! Gerçekten önemli olan bu azmi gösterebilmektir. Şimdi sıra Spor Salonu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden üçünü ele almaya geldi.

Konum

Spor salonu konumu

Spor Salonu Seçerken Konum

Muhtemelen işinize ya da evinize yakın salonları tercih etmek isteyeceksiniz. Bu çok anlaşılır. Kaldı ki bizim de tavsiyemiz bu yönde. Evinize yakın spor salonu seçmek size tembellik yapma şansı sunmayacaktır. Çalışan biriyseniz iş yerinize yakın bir Spor Salonu bulabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Böylece spor çantanızı yanınıza alarak iş çıkışı ve hatta öncesinde spor yapabilirsiniz. Öğrenci iseniz her şey daha da eğlenceli olacaktır. Yine okuldan önce ve sonra sporunuzu yapabilir, kendi okulunuzda parmakla gösterilen örnek vücutlardan birine sahip olabilirsiniz. İnternet aracılığı ile Gym olarak da çokça aratılan salonların konumu en önemli husustur.

Temizlik

Kendinize uygun konumda bir salon bulduktan sonra hijyen dikkat etmeniz gereken ikinci husustur. Bununla alakalı önceki SPORDAN SONRA DUŞ NASIL ALINIR? başlıklı yazımızda da değindiğimiz üzere spor, belirli bir kitle dışında bir çok insanın sağlıklı için yaptığı bir çalışmadır. Sağlığın başında gelen şeylerden biri de temizliktir. Bir spor salonunun için zaten temizlikten yoksun bırakılmış ise, aletleri pis ve bakımsız ise, o salonun duşundan hayır görmeyi beklemek hata olacaktır. Spor aletlerinin yeni olması eski olması hiç önemli değilken temiz ve hijyenik olması, beklentileri karşılar. Kayıt yaptırmadan önce salonun belirli aralıklarla ve ihtiyaç hallerinde iyice temizlendiğinden emin olun. İnanın temiz bir salonda kendi kendinize spor yapmak hijyen olmayan bir salonda Antrenör ile çalışmaktan iyidir.

Dizayn

Konumdan memnun olduktan ve temizlikten emin olduktan sonra Spor Salonu seçerken dizayn gözden hep kaçan ama dikkat edilmesi gereken üçüncü husustur. Dizayndan kastımızı salonun giriş katında olup olmadığı, ışıklandırması ve doğal ışıktan nasıl yararlandığı gibi konular olarak düşünebilirsiniz. Seçtiğiniz salonun dizaynı gözünüzü yormayacak sizi boğmayacak şekilde olmalıdır. Aynı zamanda duvardaki renkten tavanın yüksekliğine kadar her şey sizi psikolojik olarak fark etmeseniz de etkilediğinden salona gitmemek için bahaneler üretmenize sebep olur. Bazı mekanlardaki dizaynları gerçekten çok beğensek de her zaman sadeliğin en iyi dizayn olduğunu düşünen taraftayız.

Umarız bu yazı Spor Salonu Nasıl seçilir size gösterebilmiş, yaz bitiminde yeni sezona başlarken, ya da herhangi bir zamanda dikkate alınması gereken bu üç husus size yardım etmiştir. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi sporlar!

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI