Genel Bilgiler

Kış Zamanı Spor Yapmak

Kış, birçoğunuzun egzersiz yapmayı bıraktığınız veya daha az egzersiz yaptığınız bir dönemdir. Soğuk havalarda ve karda egzersiz yapmak sizin için motive edici olmayabilir. Fiziksel olarak formda kalmaya çalışıyorsanız, bu bir sorun olabilir! Bu yüzden sizi motive edecek birkaç ipucunu sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle Kış Aylarında Sağlıklı Kalmalısınız;

Kış aylarında Egzersiz, soğuk havalarda bile aslında herkes için güvenlidir. Başta yapabileceğiniz hatalardan birisi çok fazla yani kat kat giyinerek kendinizi sıcak tutmaya çalışmak olacaktır. Çok fazla giyinmeye bağlı olarak terleme başlayacak ve vücudunuz ıslak olacağı için daha savunmasız kalacaksınız.Bu durumda ne kadar kalın giyinsenizde üşüdüğünüzü hissedeceksiniz. Küçük bir  hatırlatma başınız, elleriniz, ayaklarınız , ve kulaklarınızı korumanız üşümenizi engellemeye yetecektir. Kat kat giyinmenize gerek yok. Sağlıklı olmak size iyi hissettireceğinden egzersizinize devam etmek için motive olmuş olacaksınız.

Arkadaş Edinmek;

Yaz aylarında izinde olan, belki yaşadığı mahalleyi değiştiren hatta belki farklı şehre taşınan spor arkadaşlarınız olabilir. Eğer geri dönen arkadaşınız var ise onlarla tekrar spora devam edebilirsiniz, eğer geri yakınınızda bulunan , spora başlamak isteyen ama bir türlü cesaret edemeyen arkadaşlarınızı ikna edebilirsiniz. Unutmayın sizinle birlikte egzersiz yapan bir arkadaşınızla birlikte, egzersiz yapmayı bırakmak daha zordur.

Diyetinizi Kış Aylarına Göre Ayarlayın;

Kış, insanların çok yoğun, kalorili ağır yiyecekler yemeye meyilli olduğu bir zamandır. Bu, yaptığınız egzersizin miktarının azalmasıyla birleştiğinde, kilo almanıza ve fiziksel zindelikteki diğer değişikliklere katkıda bulunabilir. Diyetinizi, yaz fiziğinizi korumak için ayarlamak, sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir. Porsiyonlarınızı kontrol edin. Tabi dunu bünyenize uygun bir şekilde yapın: Yaşam tarzınıza uygun bir şekilde yediğinizden emin olmak için beslenme uzmanınız, eğitim koçunuz veya doktorunuzla konuşun.

Kış Sporları Yapmak;

Tabiki bu madde kış sporu motivasyonunuz için maddi durumunuza göre değişiklik gösterebilir.

Kış sporları çok eğlenceli olabilir! Kayak, snowboard ve buz pateni, soğuk havada yapılabileceğiniz keyifli aktiviteler arasındadır.

Kış sporları da motive edicidir. Bir tepeden aşağı kaydığınızda dışarıda vakit geçirmek eğlencelidir! Kış sporları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, açık hava kış etkinliklerine katılan bir arkadaşınızla konuşun veya başlayabileceğiniz yakınlardaki tesislere göz atın.

Kışın Merdiven Kullanamaya Başlayın;

İyi bir alıştırma yapmak için spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz! Ekstra kalori yakmak için binanızın merdivenlerine tırmanın. Bunu yemekten sonra veya sabah uyandıktan sonra yapın. Bacak kaslarınızı geliştirir ve bunu yaparken formda kalırsınız. Formda kalmak en iyi motive yöntemlerinden birisidir.

Sağlıklı Sporlar.

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI