Genel Bilgiler

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir? Bitkisel Formül

Kas ağrısına iyi gelen

Kas Ağrısına İyi Gelen Formül

Ağır bir antrenman rutini geçirdiniz ve kas ağrısı çekiyorsanız birazdan vereceğimiz tavsiyeyi göz ardı etmeyin. Kas ağrısına iyi gelecek sağlıklı gıdalardan birini sizler ile paylaşacağız. Egzersizler sizi güçlendirecek ve hedefinize yaklaştıracak olsa dahi kas ağrısı ve sakatlanmalar gibi aksilikler yolunuza taş koyacaktır. Kas ağrılarının kısa zamanda giderilmesi spor performansınızı olumlu yönde etkileyecek, sizi egzersiz rutininden uzaklaştırmayacaktır.

Kas ağrıları için ilaç firmaları bir çok ilaç üretmiştir fakat bu ilaçların faydalarıyla birlikte yan etkileri vardır. Vücutlar insan vücudunda tamamen yok edilemezler. Böbrek ve kanda tutunurlar, ilaçlar anlık çözüm olsa dahi uzun vadede vücuda zarar verecektir. Bu ağrı kesici ilaçların, doktor tavsiyesi dışında kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

Egzersizden sonra kas ağrılarınız yükselirse, ne ilaç alacak kadar dayanılmaz nede kendiliğinden geçmeyecek kadar ağrı yapıyorsa ilacınız muhtemelen mutfağınızda olabilir. Essex Üniversitesi’nde yapılan ve Frontienrs in Nutrion dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre kas ağrılarında doktora gitmeden önce mutfağınızda yapacağınız çok ufak bir hamle ağrılarınızı azaltacaktır.

Kas Ağrısı Giderici Karbonat Tozu

Kas ağrısına iyi gelen bitkisel

Kas ağrısı için kabartma tozu

Evet, yanlış duymadınız yemeklere, pastalara, böreklere konulan bildiğiniz karbonat tozu kas ağrısına iyi geliyor. Yapılan araştırmalar ve uygulamalar neticesinde, vücut ağırlığı dâhilinde kilogram başına 0,3 gram karbonat almanız aerobik gücü arttıracak bunun yanı sıra ağırlık sporlarında oluşan kas ağrılarını hafifletecektir. Eğer hassas tartınız yoksa ortalama bir vücuda sahip kişilerin kas ağrılarını gidermek için, 1 litre suda eritilmiş bir çay kaşığı karbonat yeterli olacaktır.

Kas Ağrısına İyi Gelen Kabartma Tozu?

Bu kadar kolay bir uygulama kas ağrısını gidermek için inanılmaz geliyor olabilir fakat aşağıdaki açıklamayı okuduğunuzda bunun çokta karmaşık bir yöntem olmadığını göreceksiniz.

Ağırlık antrenmanlarında kaslar çalışır ve yıpranır bu esnada kan dolaşımına laktik asit salgılar ve kanın daha asidik hale gelmesine yol açarlar. Bu da egzersizin yoğunluğuna göre ‘’ASİDOZ” yani kas ağrısına neden olur. Kabartma tozu alkali bir maddedir yani kandaki yükselen asit oranına ters etki yaparak bu oranı dengelemeyi sağlar. Su ile tüketildiğinde vücut da hemen çözüleceğinden kas ağrısını iyileştirmek için hızlı bir yöntem olacaktır.  Spora sağlıklı ve daha bilgili devam etmek isterseniz “GENEL BİLGİLER” bölümüne göz gezdirebilirsiniz.

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI