Günde Sadece 15 Dakika Ayırarak Kilo Verme Hızınızı Arttırın

Ne yediğinize ve ne zaman yediğinize dair günlük tutmak, kilo vermenin kanıtlanmış yollarıdan bir tanesidir. 2008 yılında yaklaşık 1.700 katılımcı üzerinde gerçekleştirilen bir çalışmada, bir yemek günlüğü tutmanın, kilo verme hızınızı iki katına çıkarabileceği tespit edildi. 

Bu yöntem gerçekten işe yarıyor, ancak sorun şu ki, yemek günlüğü tutmak çoğu kişi tarafından zaman alıcı bir iş olarak görülüyor. Bu durumda bazı insanlar bunu denemekten bile hoşlanmıyor.

Fakat gerçek şu ki, bunu alışkanlık haline getirdiğinizde, günde sadece 15 dakikanızı ayırarak kolay bir şekilde yemek günlüğü tutabilirsiniz. 

Yemek günlüğü tutmanın ne kadar zaman aldığı üzerine 142 kişi üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, kilo vermekte en başarılı olan kişiler yemek günlüğü tutmaya başladıkları ilk ayda günde 23.2 dakika harcarken, altı ayın sonunda bu rakamın 14.6 dakikaya düştüğü belirlendi. 

Ayrıca ağzınıza koyduğunuz her yemeği çılgınlar gibi takip etmeniz gerekmiyor. Yemek yerken yediklerinizi not etmeniz yeterli.

Siz de kilo verme çabalarınızın sonuç bulmasını hızlandırmak için yediğiniz yemekleri takip etmeye başlayabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Koşmayı Sevmiyor Musunuz? Bu Kardiyo Egzersizini Evde DeneyinBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *