Genel Bilgiler

Ayva Göbek Nasıl Eritilir?

ayva göbek eritme

Ayva Göbek Eritme?

Ayva Göbek nedir? Ayva göbek nasıl eritilir? Bu durumdan mustaripseniz ve çözüm arıyorsanız size önerebileceğimiz birkaç adımı uygulayabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bölgesel zayıflama denen olayın gerçekliğine inanmıyoruz. Düzenli bir antrenman programı ve sağlıklı bir beslenme ile yağ oranınızı olması gereken seviyelere çektiğinizde zaten ayva göbek diye bir probleminiz kalmayacaktır.

Ama genel olarak göbek bölgesinin aşağı kısımlarındaki, hemen kasık bölgesinin üstünden göbek deliğine kadar olan yağlı kısma Ayva Göbek diyebiliriz. Şimdi size bu sorundan kurtulmanız için 5 öneride bulunacağız.

Ayva Göbek Eritmek İçin Şeker ve Şekerli İçeceklerden Kaçının

İlave şeker içeren yiyecekler sağlığınız için zararlıdır. Bu tür yiyecekleri çok yemek kilo almaya neden olabilir. Araştırmalara göre, ilave şekerin metabolik sağlık üzerinde benzersiz şekilde zararlı etkileri olduğu ortaya konmuştur. Çok sayıda çalışma, aşırı şekerin karın ve karaciğer çevresinde yağ birikmesine neden olabileceğini göstermiştir. Şeker, yarı glikoz ve yarı fruktozdur. Çok fazla ilave şeker tükettiğinizde, karaciğer fruktoz ile aşırı yüklenir ve onu yağa dönüştürmek zorunda kalır. “Yağ demek AYVA GÖBEK demek.”

Bazıları, şekerin sağlık üzerindeki zararlı etkilerinin ardındaki ana sürecin bu olduğuna inanıyor. İnsülin direncine ve çeşitli metabolik sorunlara yol açan karın yağını ve karaciğer yağını arttırdığını söylüyor. Sıvı şeker bu bakımdan daha kötüdür. Beyin sıvı kalorileri katı kalorilerle aynı şekilde kaydetmiyor gibi görünüyor, bu nedenle şekerle tatlandırılmış içecekler içtiğinizde, daha fazla toplam kalori tüketiyorsunuz. Sıvı şekerden kastığımız tüm şekerli içeceklerdir. Ben kola içmiyorum “sarı kola” 🙂 içiyorum demeyin, ikisi de aynıdır bu düşünceyi değiştirmezseniz zaten ayva göbek sizi bırakmayacaktır. Şekerli içeceklerin aşırı tüketilmemesi önemlidir.

Bir çalışmaya göre, çocukların ilave şekerle tatlandırılmış içecek tüketerek obez olma olasılığının% 60 daha fazla olduğu kanıtlandı. Diyetinizdeki şeker miktarını en aza indirmeyi deneyin ve şekerli içecekleri tamamen ortadan kaldırmayı düşünün. Buna şekerli içecekler, şekerli gazlı içecekler, meyve suları ve çeşitli yüksek şekerli spor içecekleri de dahildir. Ürünlerin rafine şeker içermediğinden emin olmak için etiketleri mutlaka okuyun. Sağlıklı gıdalar olarak pazarlanan gıdalar bile önemli miktarda şeker içerebilir. Buna dikkat etmeyi unutmayın.

Daha Fazla Protein İle Ayva Göbeği Erit

ayva göbek eritme

Ayva Göbek Eritmek İçin Protein Kaynakları

Protein kilo kaybı için önemli bir içerik sayılır. Araştırmalar, protein alımının iştahı %60 azaltabileceğini, metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar arttırabileceğini ve günde 441’e kadar daha az kalori tüketmenize yardımcı olabileceğini gösteriyor. Hedefiniz kilo vermekse, protein alımı diyetinizde yapabileceğiniz en etkili değişiklik olabilir. Protein sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yeniden kilo almaktan kaçınmanıza da yardımcı olabilir.

Protein, Ayva Göbek probleminden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir çalışma, daha fazla ve daha iyi protein tüketen kişilerin çok daha az karın yağına sahip olduğunu gösterdi. Karın yağının az olması demek ayva göbekten kurtulmak demektir. Başka bir çalışma ise proteinin kadınlarda 5 yıl boyunca karın bölgesinde yağlanma ihtimalini önemli ölçüde azalttığını gösterdi.

Yumurta, balık, baklagiller, kuruyemişler, et ve süt ürünleri gibi yüksek proteinli gıda alımınızı arttırmayı deneyin. Bunlar diyetiniz için en iyi protein kaynaklarıdır. Bir diyet uygularken, protein alımınızı nasıl artıracağınızla ilgili bu makaleye göz atabilirsiniz.

Diyetinizde yeterli protein almakta zorlanıyorsanız, peynir altı suyu proteini gibi kaliteli bir protein takviyesi, toplam alımınızı artırmanın sağlıklı ve uygun bir yoludur. İnternette bol miktarda protein tozu seçeneği bulabilirsiniz. Bununla alakalı incelemelerimize de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha Az Karbonhidrat Tüket Ayva Göbek Elveda

Daha az karbonhidrat yemek, yağ yakmanın çok etkili bir yoludur. Bunu destekleyen çok sayıda çalışma vardır. İnsanlar karbonhidratı kestiklerinde iştahları azalır ve kilo verirler. Olayın matematiği bu kadar basit aslında. 20’den fazla çalışma, düşük karbonhidrat diyetlerinin bazen düşük yağlı diyetlere göre 2-3 kat daha fazla kilo kaybına yol açtığını göstermiştir.

Düşük karbonhidrat diyetleri aynı zamanda su kaybını da hızlandıracağı için hızlı kilo kaybına neden olur ve bu da insanlara hızlı sonuçlar verir. İnsanlar genellikle 1-2 gün içinde kilolarında bir fark görür. Düşük karbonhidrat ve düşük yağlı diyetleri karşılaştıran çalışmalar, düşük karbonhidrat yemenin özellikle karın bölgesindeki, organlar ve karaciğer çevresindeki yağı azalttığını göstermektedir. Bu, düşük karbonhidrat diyetinde kaybedilen yağların bir kısmının zararlı karın yağı olduğu anlamına gelir.

Şeker ve beyaz ekmek gibi rafine karbonhidratlardan kaçınmak, özellikle protein alımınızı yüksek tutuyorsanız yeterli olacaktır. Amaç hızlı kilo vermekse, bazı insanlar karbonhidrat alımını günde 50 grama kadar düşürür. Düşük karbonhidratlı diyetlerin, kilo vermenin yanı sıra birçok başka yararı vardır. Örneğin, tip 2 şeker hastalarını önemli ölçüde iyileştirebilirler.

Lif Açısından Zengin Besinler Tüketin

Bol miktarda lif yemek kilo vermeye yardımcı olabilir. Ancak lif türü önemlidir. Çoğunlukla çözünür ve yapışkan liflerin kilonuz üzerinde bir etkisi olduğu görülmektedir. Bunlar suyu bağlayan ve bağırsağınızda “oturan” kalın bir jel oluşturan liflerdir. Bu jel, yiyeceklerin sindirim sisteminizdeki hareketini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Ayrıca besinlerin sindirimini ve emilimini yavaşlatabilir. Sonuç, uzun süreli tokluk hissi ve iştahın azalmasıdır.

Günde 14 gram daha lifin, kalori alımında %10’luk bir düşüş ve 4 ay boyunca yaklaşık 2 kg kilo kaybı ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Günde 10 gram lifli besin yemenin, karın boşluğundaki yağ miktarında %3.7’lik bir azalma ile bağlantılı olduğunu da vurgulayalım. Liflerin özellikle Ayva Göbek sorununu azaltmada etkili olabileceği anlamına gelir.

Daha fazla lif elde etmenin en iyi yolu, sebze ve meyve de dahil olmak üzere çok sayıda bitkisel besin yemektir. Baklagiller de tam yulaf gibi bazı tahılların yanı sıra iyi bir kaynaktır. Ayrıca lif takviyesi almayı da deneyebilirsiniz. Bunu veya beslenme rejiminize herhangi bir ek yapmadan önce sağlık uzmanınızla görüşmeniz önemlidir.

Düzenli Egzersiz Yapın Göbeği Eritin

Egzersiz, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürme ve hastalıklardan kaçınma şansınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Bunu yazılarımızda defalarca anlattık.

Ayva Göbek sorununuz varsa, azaltmaya yardımcı olmak için egzersizin şaşırtıcı etkilerinden faydalanmalısınız. Sadece karın egzersizleri yapmak anlamına gelmez, çünkü bölgesel yağ kaybetmek mümkün değildir. Bir araştırmaya göre, 6 haftalık sadece karın kaslarını çalıştırmanın bel çevresi veya karın boşluğundaki yağ miktarı üzerinde ölçülebilir bir etkisi olmadığını gösterdi. Ağırlık çalışması ve kardiyovasküler egzersizler vücuttaki yağı azaltacaktır.

Yürümek, koşmak ve yüzmek gibi aerobik egzersizler, karın yağlarından kurtulmanıza yardım eder. Başka bir araştırma, egzersizin insanların kilo verdikten sonra karın yağlarını geri kazanmasını tamamen engellediğini buldu ve bu da egzersizin kilo kontrolü sırasında özellikle önemli olduğunu gösterdi. Egzersiz ayrıca iltihaplanmanın azalmasına, kan şekeri seviyelerinin düşmesine ve aşırı Ayva Göbek probleminden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

“Sonuç Olarak”

Karın yağı veya göbek yağları, belirli hastalıklarla bağlantılıdır. Çoğu insan, yağsız protein, sebze, meyve ve baklagillerle dolu sağlıklı bir diyet yemek ve düzenli egzersiz yapmak gibi temel yaşam tarzı değişiklikleri yaparak ayva göbekten kurtulabilir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI