Genel Bilgiler

Karantina Günlerinde Evde Spor Yap Zinde Kal

Herkesin bildiği üzere, son günlerde ülkece ve dünya çapında çok zor zamanlar yaşıyoruz ve bu zor zamanları en hafif şekilde atlatabilmemiz içinde evimizden dışarı çıkmayıp, karantina altında kalmamız gerekiyor. Bu karantina günlerini de en verimli şekilde geçirebilmek için de kendimize ev içerisinde çeşitli uğraşlar bulmamız gerekmektedir. Karantina günlerinde, evde spor yaparak çok daha verimli ve zinde günler geçirebiliriz. Ayrıca, karantina altındayken evde spor yapmanın birçok avantajı bulunmaktadır.

İlk olarak, evde hareket etme alanımız daha dar olduğu için ve sürekli boş zamanımız olduğu için, bu zamanlarda daha fazla besin tüketmemiz olasıdır. Bu sebeple de, karantina günlerinde kilo alımları çok daha fazla olacaktır. Karantina günlerimizde, beslenme düzenimize dikkat etmeliyiz ve çok aşırı kaçmayacak şekilde yiyecek tüketmeliyiz. Çok aşırı yiyecek tükettiysek bile , mutlaka ev içerisinde egzersizlerimizi düzenli olarak yapmalıyız. Bu sayede, karantina günlerimiz içerisinde kilomuz normal kalacaktır. Ayrıca, yaz aylarına formda girmemizi sağlayacaktır. Ek olarak, karantina günlerinde spor yapmak , ev içerisinde bizi oyalayacak çok sağlıklı bir uğraş olacaktır.

Günlük hayatınızda düzenli olarak spor yapıyorsanız ve evinizde ağırlık aletleriniz var ise, evde spor yapmak sizin için çok daha kolay ve eğlenceli olacaktır. Günlük olarak yaptığınız egzersiz programınızı , ev içerisinde kendi ağırlığınızı kullanarak veya ağırlık aletlerinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce gündelik hayatınızda spor yapmıyorsanız ve egzersiz programınız yoksa, evde yapılabilecek egzersizler adlı yazımızı okuyarak , evde spor yapmaya bir başlangıç adımı atabilirsiniz.  Ek olarak, evde spor yapsanız bile düzenli olarak egzersizlere devam etmelisiniz, bir kere ağır bir egzersiz yapmanızın hiçbir faydası bulunmaz. Bu sebeple, evde düzenli olarak egzersizlerinizi yaparken aynı zamanda beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca, evde yapılabilecek egzersizlerle ilgili bilgi almak isterseniz, İnternet sitemizdeki yeni başlayanlar için basit düzeyde , orta düzeyde ve zor düzeyde egzersiz programları bulunmaktadır. Sitemizden takip ederek, karantina günlerini daha sağlıklı , zinde bir şekilde geçirerek yaza çok daha fit bir şekilde girebilirsiniz.

Bknz COVİD19

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI