Genel Bilgiler

Koşu Bandı Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Koşu Bandı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Özellikle ev kullanıcılarının koşu bandı alırken dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Koşu bandı fiyatları oldukça yüksek olduğundan dolayı doğru seçimi yapmanız ve istediğiniz ürünü seçmeniz için bu yazımızı sizlerle paylaşıyoruz. Fakat imkanınız ve zamanınız varsa sahil, yürüyüş yolu, park alanları, mesire alanları gibi bol oksijenli yerlerde koşu ve yürüyüş yapmanızı öneririz.

Kapasitesi

İlk dikkat etmeniz gereken husus, koşu bandınızın taşıma kapasitesini öğrenmektir. Piyasadaki bazı koşu bandı modellerinin bazıları 120 kiloya kadar taşırken bazıları ise 135 kiloya kadar taşıma olanağı sağlıyor. Tabii ki , bu taşıma kapasitesi koşu bandının sahip olduğu motor gücünden gelmekte. Eğer evinize koşu bandı alacaksanız, kendi kilonuza uygun bir koşu bandı seçmeniz de fayda var.

Yürüyüş Alanı

Koşu bandı seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise, yürüyüş alanıdır. Hepimiz farklı fiziksel özellikle sahibiz. Kiminin bacakları daha kalınken, kimi ise adımlarını dışarıdan içeriye doğru atıyor olabilir. Bundan dolayı eğer bir mağazadan gidip alacaksanız bir mezura yardımı ile yürüyüş alanını hesaplayabilir ve kendinize uygun alana sahip olan koşu bandını seçebilirsiniz, eğer internetten alacaksanız, internet sitesinde mutlaka yürüyüş alanını belirtmektedirler. Bu sebeple, bu faktöre de dikkat etmemiz gerekiyor.

Göstergeler

Bir diğer dikkat edilmesi gereken özellik ise, yürüyüş bandının sahip olduğu göstergedir. Koşu bandınızı almadan önce göstergenin hangi özelliklerini gösterdiğine dikkat edin. Hız, yapılan mesafe, nabız, program özellikleri, kısa yol tuşlarının hepsi göstergede bulunan özelliklerdendir. Bu sebeple, hepsine sahip olan bir göstergesi olan koşu bandını tercih etmelisiniz. Bir diğer özellik ise, eğer koşu yaparken müzik dinlemeyi seviyorsanız kulaklık girişine sahip bir koşu bandı satın almayı tercih etmenizde fayda vardır.  Bunun dışında, günümüzdeki uygulamalarla senkronize olabilen koşu bantları da bulunmakta. Mutlaka buna da dikkat etmelisiniz.

Hız Kapasitesi

Bir diğer özellik ise, koşu bandının maksimum hız kapasitesidir.  Kimi koşu bandı 12km/s’e kadar çıkarken kimi koşu bantları ise 22km/s’e kadar çıkabilmekte. Kişisel hedeflerinize göre koşu bandınızın hız kapasitesine de dikkat etmenizde fayda vardır.

Eğim

Bir diğer özellik ise eğim özelliğidir. Bazı koşu bantlarında eğim özelliği varken bazılarında yoktur bazılarında manuel bazılarında otomatiktir, bu da dikkat edilmesi gereken bir konudur. En önemli özellik ise, koşu bandının katlanabilir özelliğe sahip olmamasıdır. Özellikle, evde spor yapanlar için katlanabilirlik özelliği çok önemlidir. Koşu bandı alırken tüm bu özelliklere dikkat etmelisiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI