Genel Bilgiler

Yaşam Kalitesinizi Arttırmanın 10 Yolu

Yorgunmusunuz, başınızmı ağrıyor, halsizmi hissediyorsunuz. Bu 10 altın kuralı uygulayarak yaşam kalitenizi arttırın. Sizler için derledik.

Bu 10 yöntem sayesinde yaşam kalitenizi arttırın!

Sağlıklı yaşam için yaşam kalitenizi artırmanın yollarını sizler için derledik. Bu 10 yöntemi uygularsanız vücut yorgunluğunuz ve baş ağrılarınız azalacak, kendinizi daha dinamik ve atik hissedeceksiniz. Sporcular zaten birçoğunu yapmakta fakat bazı püf noktaları atlamaktadır. Bu 10 altın bilgi yaşam kalitenizi arttıracaktır. 

1.) Daha az asitlik içecek, daha çok su

Asitli içeceklerin vücudumuza verdiği zararlar anlatmakla bitmez. Hızlı yaşlanmadan, kansere kadar yüzlerce zararı var. Fakat su cildi güzelleştirir, vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasında yardımcı olur. Hücrelere oksijen besin taşır vs. saymakla bitmeyecek yararları var.

2.) Daha az kahve, daha çok bitki çayı

Özellikle kilo vermek isteyenlerin kahve tüketmesini öneririz, fakat abartılmamasını tavsiye ederiz. Günde 1-2 bardak içilmesi idealdir. Kahve yerine yeşil çay tüketirseniz sindirim sistemine ve metabolizma hızınıza doğrudan etki edecektir. Fakat yeşil çayı da kahve gibi yeterli miktarlarda tüketmelisiniz. Aksi halde bağırsak tembelliğine neden olur.

3.) Daha az işlenmiş et, daha çok sebze

Sucuk, sosis, salam gibi işlenmiş gıdalardan uzak durun. Bu sayede midenizi bayram ettirin, kanserden uzaklaşın sağlıklı bir mide ile sindiriminizi hızlandırın.

4.)Daha az tuz, daha çok sirke

Tuz acıkmanızı hızlandırır. Sirkenin ise şeker hastalığından sinüzit problemine kadar bir çok faydası var. Tuzu azaltın sirke tüketimini arttırın.

5.)Daha az şeker, daha çok meyve

Şekerin bir çok zararını sitemizde bulabilirsiniz. Meyve ise yeterli adetlerde tüketildiğinde bağışıklık sisteminden sinir sistemine kadar güçlendirir. Meyve TÜKETİN.

6.)Daha az yeme, daha çok çiğneme

Yemeklerde daha fazla çiğneme yaparak gereksiz kalori alımını azaltabilirsiniz. Belirli bir süre sonra doyma hissiniz artacağından daha az yemek yiyeceksiniz.

7.)Daha az taşıt, daha çok yürüme

Kısa mesafeli yerlerde araç kullanmayın, bu kalori size açığı yaratarak kilo almanızı engelleyecektir. Günlük yarım saatlik yürüyüşler vücut yorgunluğunuzu yavaş yavaş azaltacaktır.

8.)Daha az İnternet, daha çok uyku

Sosyal medyada geçirdiğiniz saatler boyunca uykunuzdan ödün veriyorsunuz. YAPMAYIN. Sağlıklı uyku ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Sağlıklı uyku gün boyu enerjinizi arttıracak, mutluluk hormonu salımını arttıracaktır. Tertemiz bir uyku gibisi var mı ? 🙂

9.)Daha az tembellik, daha fazla spor

Koltuğunuzdan kalkın ve birazda olsa spor yapın, kaslarınızı, kalbinizi çalıştırın yıllanarak yağ kütlesi olmasına izin vermeyin. Yaşam kaliteniz spor ile extra artacaktır.

10.)Daha az konuşmak, daha fazla dinlemek

Bildiğiniz konuları zaten biliyorsunuz, artık bilmediklerinizi öğrenin. Konuşmanızın size değil karşı tarafa etkisi olacaktır. Okuyun, dinleyin, araştırın, Bu makalede yaptığınız gibi yeni güncel bilgiler edinin.

 

Sağlıklı Bir Yaşam Dileğiyle …

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI