Beslenme - Özel Tarifler

Yağ Yakımına Yardımcı 5 Yiyecek

Yağ yakımı günümüz insanlarının önem verdiği bir konu. Ofiste evde her ortamda tüketebileceğiniz aperatif yağ yakıcılar bu bölümde.

Yağ yakımı günümüz insanlarının önem verdiği bir konu. Fastfood yiyecekler hareket alanı kısıtlı ofis ortamları günümüz insanlarının obeziteye yatkınlığını artırdı. Yağ yakımını hızlandırmak için aperatifler aramaya başladık. İşte sizler için hazırladığımız doğanın bizlere sunduğu doğal yağ yakıcı aperatifler. Baştan söylemek gerekirse hiçbiri sihirli değnek değildir. Sadece kalori açığı yaratarak ve sindirim sisteminizi destekleyerek yağ yakımında size yardımcı olacaktır.

1.) BADEM 

Badem yağ yakar mı sizce ?

Badem dolaylı yoldan yağ yakımına yardımcı olan doğal ürünlerden biridir. Gün içinde tok tutarak fazla kalori alımını önler. Bademde dikkat edilmesi gereken unsurlar çiğ olarak tüketilmeli ve günde 10-15 adetten fazlasını tüketmemenizdir. Yağ yakımı için uygun miktarda tüketebilirsiniz.

2.) YEŞİL ELMA

Elma yağ yakar mı hiç ya ?

Yakar tabi. Ama hiç bir yiyecek sihirli bir değnek değildir. Dolaylı yoldan yağ yakımına yardımcı olur. Yeşil elma da bu yiyecekler arasında yerini alır. Yeşil elmanın içeriği yüksek lifden oluştuğu için kan şekerinin dengede tutulmasına yardımcı olur, midede fazla yer kaplayacağı için tokluk hissi verir, açlığı bastırır. Aperatif atıştırmalıklarda çikolata, diyet bisküvileri vb. yiyeceklerden ise elma yemek kalori açısından çok faydalı olacaktır.

 

3.) AVAKADO

Avakado yağ yakarmı ? 

Avokado metabolizmayı hızlandıracak yiyeceklerden biridir. Yağların enerjiye dönüştürülmesini destekleyen bir aperatiftir. Bu sayede yağ yakımının hızlanmasını sağlar. Karın bölgesindeki  ve simit diye tabir ettiğimiz yan bölgelerdeki yağların yakımını dolaylı yoldan destekler. Yemeklerde avokado yağı kullanılması metabolizmanın hızlanmasını sağlar fakat ülkemizde avakado yağı az bulunduğundan ve fiyatı yüksek olduğundan daha bulunabilir olan zeytinyağını tercih edebilirsiniz. Abdominal yağları azaltan doymamış yağlar ile oleik yağ asitleri bakımındanda zengindir.

4.) SALATALIK

Salatalık dünya üzerindeki en düşük kalorili aperatifler arasında yerini alır. 1 orta boy salatalık ortalama 16 kaloriye eşdeğer buda günlük değerlerin çok çok altında hiç sayılabilecek bir kaloridir. Bir kilo salatalığın ortalama kalorisi 150 civarındadır. Bu diğer yiyecekler ile kıyaslandığında çok düşük kalacaktır. 

Salatalık yağ yakımına nasıl yardımcı olacak ?

Salatalık midede fazla yer kaplayacağından ve kalorisinin düşük olmasından dolayı istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Bu sizin düşük kalori almanızı ve günlük kalori açığı yaratmanızı sağlayacaktır. Vücudunuz ihtiyacı olan kaloriyi salatalıktan sağlayamayacağından dolaylı olarak vücutta depolanan yağları yakmaya başlayacak buda kilo vermenize katkı sağlayacaktır. 

5.) YAPRAKLI SEBZELER

Salatalıktan yola çıkabileceğimiz gibi yapraklı sebzelerde düşük kalori yüksek lif oranı sayesinde tokluk hissi vereceğinden ve düşük kalori tüketmemizi sağlayacağından dolaylı yoldan yağ yakımına yardımcı olacaktır. Vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi bu yiyeceklerden sağlayamayacağı için yağ depolarını tüketmeye başlayacaktır. Sindirim sistemine yardımcı olacağından yağ yakımı direk olarak sağlanacaktır. Salatalarınızda ve sofranızda yapraklı sebzelere büyük bir yer açın.

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI