Genel Bilgiler

Spor Yapan Kadın Nasıl Olur?

spor yapan kaslı kadınlar

Sporcu Kadınlar Nasıl Görünür?

Fitness veya bodybuilding yapan kadınlar kaslımı olur? Vücutları kas yığını mı olur yoksa fit vücuda mı sahip olurlar? Kadın sporcular neleri başarabilir? Hulk. gibi mi olurlar yoksa Victoria secret mankenine mi dönüşürler? Bunlar spor yapan kadınların aklında ki sorulardan sadece bir kaçıdır. Kadınlar ağırlık kaldırdığında çirkin görünen omuz, göğüs ve baklava kasları hatta fazla kas görünümü ile donatılmış bacakları olacağını düşünürler fakat bunlar saçmalıktan ibarettir.

Vücut anatomisi ve egzersiz fizyolojisi ile ilgili olan insanlar bir kadının ağırlık sporları yaptığında kas yığınına dönüşmeyeceğini hatta bu forma girmek için çok uğraşsalar dahi takviyeler almadan imkansız olacağını bilirler. Etrafınızda yüzlerce, hatta binlerce spor yapan kadın görebilirsiniz kendinize şu soruyu sorun, içlerinde bir tane bile kas yığını olmaz mı? Kafanızda şimdi bir şeylerin canlandığını görebiliyoruz.

İstatistiklere göre kadınlar, erkeklere oranla 15 kat daha az testesterona sahiplerdir. Bu herhangi bir kadının bir erkekten çok daha fazla uğraşıp yine de o erkek kadar kas kütlesine sahip olamayacağının göstergesidir. Spora eşinizle başladığınızı var sayarsak, onun kadar kasa sahip olmayacağınızı baştan bilmeniz gerekir, bu daha fit olmayacağınız anlamına gelmiyor. Sürekli – düzenli, spor ve beslenme alışkanlığı edinirseniz mükemmel bir fizik kaçınılmaz olacaktır.

Spor yapan Kaslı kadın

Spor Yapan Kadın Görünümü

Sporda Kadınlar Kas Yapamaz mı?

Araştırmalara göre ağırlık kaldıran kadınlar, erkekler ile aynı kas kütlesini hatta daha fazlasını kazanabilirler. Fakat aradaki fark başlangıç noktasıdır. Varsayım üzerine anlatacak olursak ortalama bir erkek başlangıçta 55 kg kas kütlesine sahipken, kadınlarda bu 35-40 kg arası olacaktır. 2 kg kas kütlesi kazanabilmek için ortalama 1 yıl emek vermek gerekiyorken aradaki farkı kapatmak 7-8 yılınızı alacaktır.

Spor Yapan Kadın Nasıl Görünür?

Spor yapan kadınlar sanılanın aksine, kimyasal maddeler kullanmazlarsa gayet fit, deyim yerindeyse manken gibi görünürler. Kimyasal maddeler, kas geliştirme oranlarını %352 arttırır bundan dolayı erkek – kadın fark etmeksizin bu maddeleri kullanan insanlar aşırı ve yapay kas kütlelerine sahip olurlar. Kimyasal ek takviye kullanmıyorsanız, istediğiniz kadar ağırlık kaldırın o görünümle yakından uzaktan alakanız olmayacaktır. Bacaklarınız sıkı ve fit, kalça ve göğüsleriniz dik, karın bölgeniz yağsız ve düz görünüme sahip olacaktır. Bu fit görünüm neredeyse bütün kadınların hayalini süslemektedir. Üzerinize giydiğiniz bir Jean veya tayt dolu ve düzgün duracaktır. Sarkık göğüs ve kalça bölgesinden kurtulmuş, karın yağlarınızı eritmiş ve hayata bir sıfır önden atılmış olacaksınız.

Kadınlar İçin Sadece Spor Yapmak Yeterlimi?

Kadın – Erkek fark etmeksizin spor yapmak hiçbir sporcu için yeterli değildir. Spor, beslenme ve uyku birbirini döndüren çarklar gibidir, bir tanesi olmazsa diğer çarklarda dönmeyecektir. Genel Bilgiler bölümünde bunun ile alakalı birçok konu mevcuttur. Yıllardır bilim destekli spor ile uğraşan insanlar olarak bu konuları okuduktan sonra spora bakış açınızın değişeceğini ve bilgili spor yaparak hedefinize kısa zamanda ulaşacağınızın garantisini veriyoruz.

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI