İçim Fit / Pınar Protein Süt | İnceleme ve Karşılaştırması

İçim Fit incelemesi ve Pınar Protein Süt incelemesi bu makalemizde sizler için yapıldı. İçim Fit ve Pınar Protein süt ürünlerinin karşılaştırması, artı ve eksileri sizler için bir araya getirildi.

Protein Nedir?

Proteinler insan vücudunda kas kütlesini geliştiren, onaran, büyümeyi ve kemik gelişimini sağlayan bileşenlerdir. Vücudun ağırlık olarak yaklaşık % 20’lik kısmını oluşturmaktadır. Gıdalar ile alınan protein, sindirim sırasında kendisini oluşturan amino asitlere ayrılır. Elde edilen aminoasitler insan vücudunda yeni bir protein dokusu üretecek şekilde bir araya gelir. Büyüme, ergenlik, yetişkinlik veya yaşlılık gibi yaşamın her döneminde sağlıklı bir hayat, kasları oluşturan protein dokusu ile düzenlenir.  Vücudumuzda bulunan hücreler, dokular, organlar gibi tüm yapıtaşları protein olmadan var olamazlar. Kaslarda, ciltte, iskelet sisteminde ve vücudun diğer birçok bölgesinde önemli ölçüde protein bulunmaktadır. Bu anlamda vücudumuzda sudan sonra en çok bulunan ve en önemli bileşen proteindir.

İçim Fit Nedir?

Protein sütler günümüzde çokça tercih edilen bir ürün haline gelmiş bulunmaktadır. Son dönemde protein ağırlıklı ürünleri marketlerde sıkça görmeye başladık. Bunlardan biride İçim Fit proteinli süttür. İçim Fit, 30 gram protein ile spor yapan ve protein ağırlıklı beslenmek isteyen birçok insanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Üründe süt proteini normal süte göre 2 kat arttırarak 100 gramda 3 gramdan, 6 gram seviyesine yükseltmiş ve içerisinde Whey ve Kazein proteinlerini de barındırmıştır.

500 ml. Şişe 30g. protein içeriyor bu da demek oluyor ki yarım litre İçim Fit tükettiğinizde alacağınız protein miktarı 30 gram’dır lakin unutmayın ki ürünün tamamını tükettiğinizde 250 kcal alacağınızın da bilgisinde olunuz. Ayrıca ürün sofra şekerinden 600 kat daha tatlı olan sukraloz ile tatlandırılmıştır ve içerisinde %2 oranında çikolata kullanılmıştır. 500ml. ve 250ml.lik şişeleri mevcuttur.

Çikolatalı İçim Fit 500 ml Besin Değerleri Şu Şekildedir; 

Enerji ve Besin Ögeleri 100 ml
Enerji 212 kj / 50 kcal
Yağ 0,5 g
Karbonhidrat 5,4 g
Protein 6 g
Kalsiyum 150 mg

Vanilyalı İçim Fit 500 ml Besin Değerleri Şu Şekildedir;

Enerji ve Besin Ögeleri 100 ml
Enerjİ 208 kj / 49 kcal
Yağ 0,2 g
Karbonhidrat 5,8 g
Protein 6 g
Kalsiyum 150 mg

İçim Fit İncelemesi vs Pınar Protein Süt İncelemesi

Pınar Protein Süt Nedir?

İlk olarak, ürünün Laktozsuz süt olduğunu bilmeniz gerekiyor .Laktozsuz süt, süte laktaz enzimi eklenmek suretiyle sütteki laktozun glikoz ve galaktoza yani basit şekerlere ayrışmasını sağlayarak elde edilmektedir. Vücutlarında laktaz enzimi salgılanmayan yani laktoz intoleransı olan bireyler sütü tükettiklerinde rahatsızlık duymamaktadır. Sütteki laktazın Glikoz ve Galaktoz şekerlerine ayrışması sebebiyle süt biraz daha tatlı gelebiliyor. Ürünün tek kutusunda 31,5 gr. Karbonhidrat olduğunu ve bunun da Glikoz ve Galaktoz şekerleri olduğunu belirtmek gerekiyor. Ürünün 500 ml.’de 25,75 gr. Protein bulunmaktadır. Ambalajda 26 gr. protein yazması bu miktarın yuvarlanmış halidir. Süt proteini olarak ürüne whey proteini ve kazein ilave edilmiştir. Ürünün içerisinde  katkı maddesi olarak Stabilizörler, Aroma vericileri bulunmaktadır. Bunun yanısıra,ürün vitamin ilaveleri ile yağ yakımını hızlandırdığı iddia edilen L-karnitin ve antioksidan gücü olduğu belirtilen Koenzim Q10 ilavesi içermektedir.

Kakaolu Pınar Proteinli Süt 500 ml Besin Değerleri Şu Şekildedir;

Enerji %7
Protein %26
B1 %38
B2 %29
B3 %38
B6 %38
B12 %38
Kalsiyum %38

Vanilyalı Pınar Proteinli Süt 500 ml Besin Değerleri Şu Şekildedir;

Enerji %8
Protein %26
B1 %38
B2 %20
B3 %38
B6 %38
B12 %38
Kalsiyum %38

İçim Fit İncelemesi vs Pınar Protein Süt İncelemesi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  L Carnitine Nedir ? L Carnitine Faydaları Nelerdir ?

İçim Fit Ve Pınar Proteinli Süt Hakkındaki Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu– Markette kalan son 3 adetini bugün arkadaşımla beraber aldığımız ürün. Ayrıca pınar bu sütte indirim yapmasına rağmen içim süt’ün fiyatı daha uygundu. protein oranının (30gr) daha yüksek olması da bizim için daha iyi.

Kullanıcı Yorumu– Bu tarz ürünlerin artık ülkemizde daha çok üretildiğini görmek muazzam.

Kullanıcı Yorumu– Özel beslenme şekillerine uygun bu tarz ürünlerin üretilmesi hoşuma gidiyor. Laktozsuz ürünler de arttırılır umarım.

Kullanıcı Yorumu– Çikolatalı olanının kokusu çok ağır ve tadı da güzel değil bence, vanilyalısını da aldım yarın deneyeceğim. 30gr. protein güzel rakam ama o tada zamanla alışabilir miyim bilmiyorum.

Güncelleme: Tadı güzel diyen arkadaşlarımın artması sayesinde tekrar denedim, tadı fena değil hatta güzel bile diyebilirim. ama ilk içtiğimde çok kötü olduğundan eminim. artık ya bir şekilde bozulmuş bir ürüne denk geldim ya da doğru düzgün çalkalamadan içtim bilmiyorum.

Bugün sizler için İçim Fit ve Pınar Protein Sütünü inceledik. İyi sporlar, sağlıklı günler dileriz. 🙂
Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *