Antrenman

Hangi Gün Hangi Kas Grubu Çalıştırılmalı ?

Hangi Gün Hangi Kas Grupları Çalıştırılmalı

Hangi Gün Hangi Kas Grubu Çalıştırılmalı ?

Pazartesi,salı, çarşamba …. hangi kas grubunu çalıştırmalıyım ? Haftada 6 gün antrenman yapan biri iseniz size bazı önerilerimiz olacak, bunlara uymanız durumunda antrenmandan daha fazla verim alacaksınız. Öncelikle bu bölümü bir hatırlayın. Hangi gün hangi kasları ne kadar süre ile çalıştıracaksınız ? Kaslarınızın belirli bir süre dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bundan dolayı her gün her kas grubu çalıştırılmamalıdır. Çalıştırılırsa kas kaybına neden olacaktır ,neden kaslarım büyümüyor ? Antrenman yapıyorum kaslarım hala gelişmiyor gibi sorular soracaksınız . Bunların tamamına yakını antrenman düzeninizle alakalı.

Hangi Gün Hangi Kas Grubunu Çalıştırmalısınız ?

Pazartesi dünyada göğüs – ön kol günüdür. Bench masalarını bu günlerde boş bulmanız çok zordur. Bizimde önerimiz 3+1 çalışma düzeninde pazartesi göğüs ve ön kol antrenmanı yapmanız ve ardından 24 saat bu bölgenizi dinlendirmeniz dir.

Salı günü sırt – arka kol çalışabilirsiniz. Sırt hareketlerinizle arka kolunuzu hafif olsa da çalıştıracaksınız . Pazartesi göğüs çalışırken arka kolunuzu hafif zorladınız fakat yorulmadı, bugün tam olarak canına okuma zamanı, sırt çalışmasının ardından arka kol programı uygulayın ve arka kolunuzu kaldıramayacak kıvama getirin.

Çarşamba günü Omuz – Bacak çalışabilirsiniz. Bugün dünya üzerindeki body ile uğraşanların en nefret ettiği gündür. Çünkü bacak antrenmanı var, hatta bacak gününü bir çok sporcu sadece omuz antrenmanı yaparak geçerler.  Bacak antrenmanları testesteron üretimini artırdığı için vücudunuzun gelişmesi açısından fazlasıyla önemlidir.

Perşembe günü OFF günü yapabilirsiniz. 3 günlük ağır programdan sonra bugün size ilaç gibi gelecektir. Dinlenme gününü faydalı bir şekilde geçirin. Dinlenme günü neler yapacağınız ile ilgili bölüme BURADAN ulaşabilirsiniz.

Cuma – Cumartesi – Pazar ≈ Bu günlerde yukarıdaki antrenman programlarını sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı sporlar.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI