Beslenme - Özel Tarifler

Fıstık Ezmesi Ve 7 Mükemmel Faydası

FISTIK EZMESİ FAYDALARI

Fıstık ezmesi zengin içerikli olması bakımından sporcuların kullanmasını önerebileceğimiz en faydalı besinler arasında gelir. Birçok kişi yüksek kalorisinden dolayı diyet dönemlerinde fıstık ezmesi tüketmek ve tüketmemek arasında kalmış durumda. Fıstık Ezmesini tüketmeniz için birkaç neden sunacağız.

Şimdiye kadar duyduklarınızı unutun ve gerçek bilgileri şimdi edinin.

Fıstık Ezmesinin 7 Faydası

  • Kilo Vermenize Yardımcı Olur- Sabah kahve ile birlikte bir miktar tüketirseniz kahvaltılık ihtiyacınızı giderecek, açlık hissini bastıracak ve antrenman için hazır, enerji dolu olacaksınız.
  • Sağlıklı Yağlar içerir- Beslenme bölümünde sağlıklı, doymuş ve doymamış yağlara yeterince değindik. Vücudun ihtiyaç duyduğu yağ ihtiyacını sağlıklı bir şekilde gidereceksiniz. Kalp sağlığı açısından faydalı yağları içerir.
  • Protein Kaynağıdır- Kahvaltılara peynir, yumurta dışında bir protein daha ekleyebilirsiniz.
  • Besin Değerleri Yüksektir- Fıstık Ezmesi protein ve içerdiği sağlıklı yağların yanı sıra potasyum, magnezyum, E Vitamini ve antioksidan içerir.
  • Yüksek Lif Kaynağıdır- Diyet zamanlarında sporcuların en çok karşılaştığı sorunlardan biride sindirim problemidir. Yüksek lif içeriği, sağlıklı yağlar ile birleşimi sindirim sisteminizin rahatlamasında büyük rol oynayacaktır.
  • Yüksek Enerji Verir- Fıstık Ezmesi yüksek miktarda protein ve sağlıklı yağlar içerir. Bu bakımdan kalorisi yüksektir ve antrenman esnasında yüksek enerji verir.
  • Kan Dolaşımına Doğrudan Etki Eder- Mükemmel bir demir, potasyum ve magnezyum kaynağıdır. Bu sayede vücuttaki kan dolaşımını sürdürmede yardımcı olur.
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI