Karın Mide Şişkinliği Neden Olur ? Ödem Attıran Özel Tarif

mide şişkinliği karın şişkinliği neden olur

Karın Şişkinliği, Mide Şişkinliği Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

Karın Şişkinliği ve mide şişkinliği, ciddi bir sağlık probleminiz yoksa genellikle yemeklerden dolayı oluşur. Yemek yeme şekliniz, yeme hızınız, tükettiğiniz gıdalar bu nedenlerden bir kaçıdır. Karın ve Mide Şişkinliğini yaşamak istemiyorsanız ilk olarak yeme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Midenin tükettiğiniz gıdaları çiğneme gibi bir özelliği yoktur, salgıladığı mide asidi ile birlikte gıdaları püre şekline getirir ve bağırsaklara gönderir. Yiyecekleri çiğnemeden yutarsanız midenin salgıladığı asit miktarı artacak ve gıdaların midede sindirilme süresi artacaktır, bu mide şişkinliği yapacaktır. Tam sindirilemeyen besinler bağırsağa gönderilecek ve bağırsaklarında bunları işleme süresi uzun olduğundan dolayı karın şişliği yapacak. Bundan dolayı yiyecekleri uzun süre çiğneyerek sindirimi ağızınız ile daha kolay hale getirin. Çiğneme alışkanlığınız yoksa ileride reflü sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksektir. 

Bu işlemleri yaptınız ve şişkinlik aynı şekilde devam ediyorsa aşağıdaki detoks tarifini uygulayın.

Karın Şişkinliği – Mide Şişkinliği İçin Tarif

Sizlerle paylaşacağımız bu tarifi 1 hafta boyunca uygulayın. 2.gün uyandığınızda değişikliği anında hissedeceksiniz. ”Karın şişkinliği / Mide şişkinliği” gibi durumlardan eser kalmayacaktır. Vücuda detoks etkisini çok hızlı bir şekilde gösterecektir. Yağ yakımına büyük ölçüde katkısı olacaktır. Bu tarif herhangi bir aktarda rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerden hazırlanmıştır.

Karın şişkinliği mide şişkinliği neden olur
Şişkinlik için detoks tarifi
  • 1 yemek kaşığı yeşil çay
  • 1 tutam kiraz sapı
  • 1 tutam mısır püskülü
  • 1 demet maydanoz
  • Yarım yeşil elma
  • Yarım limon
  • 1 tatlı kaşığı zencefil

Kaynamış suda 10 dakika kadar demleyin ve süzerek için. (French pressde yapmanızı tavsiye ederiz.) Tarifi gece yatmadan ve sabah kalktıktan hemen sonra hazırlayın ve tüketin. 2. günün sonunda vücudunuzdaki ödemleri ve şişkinlikleri atmaya başladığınızı göreceksiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Spor Yapmamızın Faydaları Nelerdir ?


Sağlıklı Yaşam KoçuBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *