Tatilinizde Fitness Rutininizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Tatiller tartışmasız tüm yılın yorgunluğu sonucunda en güzel zamandır. Aynı zamanda spor rutinin bir kenara itildiği bir zaman. Egzersiz rutininiz, uyku düzeniniz ve yemeklerin dozunu kaçırarak aslında dikkat etmeniz gereken rutinlerinizden vazgeçip o anın tadını çıkarıyoruz.

Elbette hepsi kötü değil. Rahatlamanın, iş arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızla ve ailenizle yılın başarısını yansıtmak ve rahatlamak için eğlenceli bir zaman, bu yüzden mümkün olduğu kadar rutinlerinizden ayrılmayın tabi kendinize karşı katı olmayın. Ufak tefek kaçamaklar abartmadığınız sürece sorun olmayacaktır. Burada irade devreye girer, iradenizi kontrol etmeniz çok önemli. Aşağıda, fitness hedeflerinize ayak uydurabileceğiniz ve yine de harika bir tatil sezonu geçirebileceğiniz bazı yollar bulunmaktadır.

Önceliklerinizi Rutinlerinize Göre Sıralayın

Neye öncelik vermeniz gerektiğini ve ne istediğinizi bilin. Yemeklerinizi dikkatli seçin, kaldığınız otelin imkanları uygunsa spor salonunu kullanın, aktiviteler arasında yoga-meditasyon gibi seçenekler varsa bunları değerlendirin. Bu ekstra zamanda meditasyon ve hareket uygulamalarını uygulayın. 

Haftanı ayarla

Artık saldırı planınızı bildiğinize göre, haftanızın başında bu etkinliklere özel zamanları kendinize entegre ederek biraz zaman geçirin. Stüdyo içi egzersiz veya meditasyon yapmaya kararlıysanız, devam edin ve derslerinizde yerinizi ayırtın, bir yere yazın görebileceğiniz bir yere asın ve ardından yaptığınızı işaretleyin. Gün içerisinde aktivitelerde  dans etmek veya arkadaşlarla biraz yemek için evet diyebilirsiniz. Onlarla gitmeden önce listenizi kontrol edin ve eğlencenin tadını çıkarın.

Başarınızı takip etmenin bir yolunu ayarlayın

Notlarınızı aldınız, yapmanız gerekenleri harfiyen uyguladınız sonrasında işiniz bittiğinde yanına büyük bir onay işareti koyun. Bu eylem tek başına size anında memnuniyet getirecektir. Tüm programınızı yerine getirdikten sonra kendinizi ödüllendirin: yeni bir egzersiz çorabı, paslanmaz çelik su şişesi, en sevdiğiniz barda küçük bir içecek.

Arkadaşlarınızı size katılmaları için davet edin

Bununla yalnız baş etmek zorunda değilsin, hatta yalnız başa çıkmak biraz zor olabilir. Muhtemelen, arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınız bu alanda size benzer sıkıntılar yaşıyorlar. Sizden başkası tarafından sorumlu tutulursanız, daha disiplinli çalışma ile rutinlerinizden uzaklaşmamış olacak ve hedeflerinizi kolayca erişilebilir kılacaksınız. Arkadaşlarınızı yoga dersinde size katılmaya davet edin. Bir akşam meditasyon ve çay saati düzenleyin ya da birlikte yürüyüş, koşu, bisiklet turu v.b. aktiviteler düzenleyin. Yaratıcı olun!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Uyku Hijyeni Nedir? İyi Bir Gece Uykusu İçin Yapılması Gerekenler
Rutini Eğlenceli hale getir

Tamamen mantıklı geliyor, peki neden kendimize yapmaya devam ediyoruz? Sadece Spining sizin işiniz değil, bir dans kardiyo etkinliğine başlayın. Bu zamanı egzersiz rutininizle yeni insanlar tanımak için kullanın. Tatildesiniz istemediğiniz şeyleri yapmak yok, kendinizi zindelik uğruna size uymayan istemediğiniz bir aktiviteye sürüklemeyin. Dışarıdaki herkes için bir şeyler var, o yüzden oyunlar oynayın, farklı yöntemlerle denemeler yapın ve zamanın ile çabanın içine girmekten gerçekten zevk alacağınız bir şey bulun. Hareket uygulamalarınızı yaşamınızdaki neşeyi arttırmanın bir yolu olarak kullanın. Tatiliniz kısa size daha az katkıda bulunan şeyler yapmak için zaman harcamak için çok kısa!

Sağlıklı sporlar.
Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *