Genel Bilgiler

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik Diyet ile Beslenme

 Geçtiğimiz zamanlar içinde büyük bir popülerliğe sahip olan ve birçok kişi tarafından uygulanan ketojenik diyet hem kilo vermek için hem de sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez bir beslenme şeklini almış durumda. Bu diyet karbonhidrat tüketiminin minimum olmasını temel alan bir diyet türü olmakla birlikte, vücudun yağ yakma süresini büyük oranda hızlandırıyor.

Ketojenik diyet yaparken alınan karbonhidrat miktarı çok az olduğu için, insan vücudu ihtiyacı olan enerjiyi almak için bu sefer vücutta depo halinde bulunan yağları yakmaya başlar. Böylelikle uzun süredir vücudumuzda depo halinde bulunan vücudumuza kötü bir görünüm ile birlikte sağlığı bozan bu yağlardan ketojenik diyet listesi sayesinde kurtulmak çok kolay ve basittir.

Ketojenik Diyet İçin İpuçları

 Fazla yağlardan kurtulmak için ketojenik diyet yapanlar kendilerine yol gösterecek ip uçlarını oldukça merak etmekte ve bu konuyla ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Ketojenik diyet ile kilo vermek isteyenlere birkaç ipucunu vermek gerekirse, diyet boyunca Hindistan cevizi yağı diyet boyunca sindirim problemlerini ortadan kaldıracak ve diyetin sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

Bu diyeti yapanlar için verilecek en iyi ipuçlarından biri ise ketojenik diyet aralıklı oruç yöntemini denemektir. Aralıklı oruç uygulamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken tek husus bünyelerinin durumuna göre buna 3-5 gün devam etmektir. Aralıklı oruca uzun süre devam etmek kas kütlelerinde erimeye sebep olabilmektedir. Bütün diyetlerin en önemli etkeni olan fiziksel aktivitenin önemi ketojenik diyette de karşımıza çıkmaktadır. Az karbonhidrat tüketimine dayanan bu diyeti günlük yürüyüşler ve koşullarla destekleyerek yağ yakımını hızlandırmak mümkün.

Unutmayın!

Unutulmamalıdır ki günümüzde birçok insan çeşitli hastalıklarla mücadele etmekte ve bu hastalıklar insan hayatını oldukça olumsuz etkilemektedir. Ketojenik diyeti ile bu hastalıkların çoğunu bertaraf etmek mümkün. Sağlıklı kilo verirken, tip 2 şeker hastalığı olan bir kişinin kan şekeri düşer, hastalığın etkileri iyileşebilir. Epilepsi hastalığı olan kişilerde bu diyeti uyguladıklarında epilepsi nöbetlerinin azaldığını görecektir. Ketojenik diyetten fayda görmek isteyen herkes ketojenik diyet beslenme listesi ile sağlıklı kilolara ve sağlıklı bir yaşama kavuşma şansı elde edebilirler.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI