Kas Kaybı Nedir ? Kas Kaybı Nasıl Önlenir ?

Kas Kaybı Nedir ? Kas Kaybı Nasıl Önlenir ?

Günümüzde fitness yapan insanların amacı hayalindeki kaslı,fit bir görünüme sahip olmaktır. Bu amaç uğruna çalışmak, spor yapmak, dengeli beslenmek ve uyku düzeni gibi birçok hususa dikkat edilmelidir.  Fakat kilo almaya yada vermeye çalışırken istemediğiniz kilolardan yani kas kütlesinden verebilirsiniz. Bunun birçok sebebi vardır.

Kas Kaybı
Kas Kaybı

Öncelikle günlük olarak yaptığımız işler kaslar için çok önemlidir. Örneğin inşaat işçilerinin gün boyu taşıdığı ağır materyeller üzerine kaslarımızın ihtiyacı olan proteini alınmadığı sürece yapılan spor kaslarınızı fazla yoracak ve beslenmediği için bu kas kaybına yol açacaktır.

 

Spor salonlarında ki “ne kadar spor,o kadar kas” düşüncesi tamamen yanlış olup bu kas kaybetmenize neden olacaktır. Programınızda ki yazılan set tekrar sayısından daha fazla yüklenirseniz bu kaslarınızın deforme olmasını sağlayacak ve ve kaşlarınızın gelişmesini engelleyecek hatta kas kaybına sebep olacaktır.

Diğer en önemli etkenlerden biriside protein , karbonhidrat ve yağ tüketimidir. Günlük olarak vücudunuzun belli miktarda proteine karbonhidrata ve yağlara ihtiyacı vardır. Bu makrolara dikkat edilmelidir.

Makrolar ile ilgili program ve makaleleri beslenme bölümünde bulabilirsiniz.

Sonuç olarak ;

  • Antrenman programınızın dışında hareket yapmıyorsunuz.
  • Güçlü besleniyorsunuz.
  • Okumaya devam ediyorsunuz. 🙂
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Sporcu Meyve Yer Mi ?Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *