Genel Bilgiler

Intermittent Fasting Nedir ? Intermittent Fasting İle Nasıl Kilo Verebilirim ?

Bu bölümde sizlere Intermittent Fasting hakkında ki bilgileri açık ve anlaşılabilir bir şekilde paylaşacağız. Diyet alternatiflerinden en iyilerinden biri I

Intermittent Fasting nedir ? Intermittent Fasting Nasıl Yapılır ?

Intermittent Fasting, aralıklı beslenmedir. Halk arasında Açlık Orucu da denmektedir. Günün belirli saatlerinde beslenme ve belirli saatlerinde sıvı tüketimi hariç aç kalmaktır.

Sıvıdan kastettiğimiz su, kahve, yeşil çay gibi kan şekerini yükseltmeyecek ve diyete engel olmayacak içeceklerdir.

Meyve suları, kola, soğuk çay gibi içecekler kan şekerini yükselttiğinden ve içerisinde yüksek miktarda şeker olduğundan hiçbir diyette tavsiye edilmemektedir.

Her diyetin olduğu gibi bu diyetinde düşmanıdır.

Intermittent Fasting de zaman aralığı nedir ?

Açlığa çok dayanıklı biri değilseniz ilk olarak 10 saat beslenme aralığı daha sonrasında 14 saat açlık ile başlayın ve bu süreyi zamanla 8 saat beslenme 16 saat açlık olarak kısaltın ve sonunda  4 SAAT BESLENME ARALIĞI 20 SAAT AÇLIK olarak programınıza devam edin.

Intermittent Fasting ne zaman yapılmalıdır ?

Bu tamamen sizin, antrenman, iş yoğunluğu, günlük aktivitelerinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 12 ile 4 arası yapın yada 18 ile 22 arası yapın diyemeyiz. Spordan 1.5 – 2 saat önce bir öğününüzü tüketmenizi tavsiye ederiz. Özellikle çalışan insanların iş yerlerinde sağlıklı besinler bulamaması ve bundan dolayı gereksiz kalori almaması için tavsiye ettiğimiz bir yöntemdir.

Intermittent Fasting kimlere önerilir ?

Intermittent Fasting yağ yakımını amaçlayan sağlıklı her bireyin yapabileceği bir diyet türüdür. Hamile bayanlara ve tansiyon hastalarına önerilmemektedir.

Intermittent Fasting zorlukları nelerdir ?

Açıklaması aralıklı oruç olan bu diyetin zorluklarıda oruç ile birebirdir.  İlk başlarda baş dönmesi, halsizlik, yorgunluk gibi rahatsız edici etkileri olacaktır fakat 1. haftayı atlattığında eriyen yağlarınızla beraber tekrar normal yaşantınıza devam edeceksiniz, kendinizi çok daha diri ve kuvvetli hissedeceksiniz

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI