Antrenman

Güç Antrenmanı: Vücut Ağırlığı vs Ağırlık Kaldırma

Vücut ağırlığı egzersizleri son derece uygun ve etkilidir. Direnç olarak kendi bedeninizi kullanacağınız için herhangi bir ekipmana veya spor salonu aboneliğine ihtiyacınız yoktur. 

Gücünüzü artırmanın yolları:

● Vücudunuzdan başka bir şey gerektirmeyen şınav veya squat gibi vücut ağırlığı egzersizleri

● Bazı ekipmanları gerektiren serbest ağırlıklar

● Dayanıklılık için koşu gibi kardiyo çalışmaları

● Pahalı bir donanıma ihtiyaç duyan ve vücut ağırlığı veya serbest ağırlık kadar etkili olmayan spor salonu makineleri

Vücut Ağırlığı Egzersizi

Vücut ağırlığı egzersizleri son derece uygun ve etkilidir. Direnç olarak kendi bedeninizi kullanacağınız için herhangi bir ekipmana veya spor salonu aboneliğine ihtiyacınız yoktur. 

Çok basit oldukları için, sakatlıkları önlemek kolaydır. Eğer güç antrenmanlarına yeniyseniz ve egzersizlerinizi oluşturma konusunda hala yardıma ihtiyacınız varsa, vücut ağırlığı egzersizleri çoğu ağırlık kaldırma egzersizine karşı daha tercih edilebilirdir. 

Vücut ağırlığı egzersizleri, tamamen yeni başlayan birisi veya birinci sınıf bir jimnastikçi olsanız da, yetenek seviyenizi değiştirmek için inanılmaz derecede kolaydır. Ayrıca daha iyi kontrol ve farkındalık geliştirmenizi sağlar.

Vücut ağırlığı egzersizleri ile birlikte sadece vücut ağırlığınızı kullanarak harika bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Serbest Ağırlıklar

Serbest ağırlık egzersizleri halter ve dambıllar ile yapılan egzersizlerdir. Kaslarınız ve stabilizatörleriniz üzerinde çalıştıkları için, güçlü ve dengeli bir fizik oluşturma konusunda oldukça iyi iş çıkarırlar. 

Bunlar ayrıca kemik yoğunluğunu, tendon gücünü ve metabolizmanızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Yüklü ağırlıklar ile yapılan spesifik egzersizler kas dengesizliklerini güçlendirmek için idealdir çünkü böylece bireysel kas gruplarını hedeflemek daha kolaydır. Bu tür bir odaklanma için serbest ağırlıklar çok etkili egzersizler olabilir.

Önünüzdeki Engeller

Vücut ağırlığı ve serbest ağırlık kaldırma ile ilgili olarak bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. 

Vücut Ağırlığı: Bu tür egzersizlerde direnci arttırmak zor, ama imkansız değil! Direnci arttırmak için vücudunuzu daha dezavantajlı bir konuma getirerek farklı hareketleri deneyebilirsiniz. 

Serbest Ağırlıklar: Bir spor salonu üyeliği veya ekipman alımı gereklidir. Mükemmel bir şekilde verim almak için sağlam bir stratejiniz olması gerektiğini unutmayın.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI