EZ-Bar Curl, Close-Grip EZ Bar Curl Ve Barbell Curl

EZ-Bar Curl;

 1. EZ kıvırma çubuğunu geniş dış tutamakta tutarken dik durun. Elinizin avuç içi çubuğunun şekli nedeniyle öne bakacak ve içe doğru hafifçe eğilmiş olmalıdır. Dirseklerinizi gövdenize yakın tutun. Bu sizin başlangıç ​​pozisyonunuz olacak.
 2. Şimdi, üst kollarınızı sabit tutarken ve pazı kasılırken ağırlıkları öne doğru çekin ve öne doğru kıvırın. Sadece ön kollarınızı hareket ettirmeye odaklanın.
 3. Pazı tamamen daralım ve çubuk omuz seviyesinde olana kadar ağırlığı kaldırmaya devam edin. Üstteki  konumu bir süre basılı tutun ve pazılarınızı sıkın.
 4. Ardından nefes verin ve çubuğu yavaşça başlangıç ​​konumuna getirin.
 5. Antrenman programınıza göre setlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Varyasyonlar: Bu hareketi, düşük kasnaklı bir EZ bağlantısı kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu değişimin, hareketin tepesinde gerçekten iyi bir kasılma sağladığı görülüyor.

Daha yakın tutuşu çeşitli amaçlar için de kullanabilirsiniz.

Barbell Curl;

 1. Omuz genişliğinde bir tutuşta bir halter tutarken, gövdenizin dik durmasına dikkat edin. Avuçlarınızın içi öne bakmalı ve dirsekler gövdeye yakın olmalıdır. Bu sizin başlangıç ​​pozisyonunuz olacak.
 2. Üst kolları sabit tutarken, nefes alırken ve vücudunuz kasılırken ağırlıkları kaldırmaya başayın. İpucu:Sadece ön kollar hareket etmelidir.
 3. Pazı tamamen sıkı hale gelene dek ve bar omuz hizasında oluncaya kadar harekete devam edin. Pozisyonu bir saniye sıkı tutun ve pazı sert şekilde sıkın.
 4. Çubuğu soluk aldığınızda yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna getirmeye başlayın.
 5. Antrenman programınıza göre setlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Varyasyonlar:

 • Bu hareketi, düşük kasnaklara bağlı düz bir bar eki kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu değişimin, hareketin tepesinde gerçekten iyi bir kasılma sağladığı görülüyor.
 • Daha yakın tutuşu çeşitli amaçlar için de kullanabilirsiniz.

Close-Grip EZ Bar Curl;

 1. EZ Curl Bar’ı daha yakın iç tutma kolunda tutarken, gövdenizin dik durumda olduğundan emin olun. Avuçlarınızın içi öne bakmalı ve çubuğun şekli nedeniyle hafifçe içe doğru eğilmeli. Dirsekler gövdeye yakın olmalıdır. Bu sizin başlangıç ​​pozisyonunuz olacak.
 2. Üst kolları sabit tutarken, nefes alırken ve kasılırken ağırlıkları yukarı doğru kaldırın. İpucu:Sadece ön kollar hareket etmelidir.
 3. Pazı tamamen dağılana ve bar omuz hizasında oluncaya kadar harekete devam edin. Pozisyonu bir saniye sıkı tutun ve pazı sert şekilde sıkın.
 4. Çubuğu soluk aldığınızda yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna getirmeye başlayın.
 5. Tavsiye edilen tekrar miktarı için tekrarlayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Günde Sadece 15 Dakika Ayırarak Kilo Verme Hızınızı Arttırın

Varyasyonlar:

 • Bu hareketi, düşük kasnaklı bir EZ bağlantısı kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu değişimin, hareketin tepesinde gerçekten iyi bir kasılma sağladığı görülüyor.
 • Daha geniş tutuşu çeşitli amaçlar için de kullanabilirsiniz.

Sağlıklık Sporlar.
Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *