Takviye Gıdalar

En İyi CLA 2019

Yağ yakımı çoğumuzun sağlık ve antrenman amaçlı hedefleri arasında önemli bir yer edinmektedir. Bunun için beslenme düzeni ve antrenman disiplinimiz elbette önceliklidir. Ancak hedefinizi kolaylaştıracak belli supplementlere (gıda takviyelerine) ihtiyacınız olduğu da yadsınamaz.Bu nedenle CLA kullanmanız tavsiye edilir.Makalemizde “En iyi CLA 2019’da hangisi veya hangileri olduğuna ve CLA Nedir ? Nasıl Kullanılır ? sorularınızı cevaplayacağız.

En İyi CLA 2019

Yağ yakımı çoğumuzun sağlık ve antrenman amaçlı hedefleri arasında önemli bir yer edinmektedir. Bunun için beslenme düzeni ve antrenman disiplinimiz elbette önceliklidir. Ancak hedefinizi kolaylaştıracak belli supplementlere (gıda takviyelerine) ihtiyacınız olduğu da yadsınamaz.Bu nedenle CLA kullanmanız tavsiye edilir.Makalemizde “En iyi CLA 2019‘da hangisi veya hangileri olduğuna ve CLA Nedir ? Nasıl Kullanılır ? sorularınızı cevaplayacağız.

CLA Nedir ?

CLA, Omega-6 doymamış temel bir yağ asididir. CLA, besindesteği olarak aspir bitkisinden elde edilen bir yağdır. Bu madde doğada kırmızı ette bol miktarda bulunur. Yağ depolanmasını engelleyici olması yanı sıra kanser hücrelerinin oluşumunu engelleyici etkilerini de bulunmuştur. İnsan vücudunda direk olarak üretilemediği için az da olsa ancak beslenmeyle dışarıdan alınabilir.

CLA
CLA Nasıl Kullanılır ?

CLA yı haycansal gıdalardan elde edebilirsiniz. Fakat yeterli CLA yı almak için ihtiyacınızdan çok daha fazla gıda tüketmeniz gerekecektir, bu durumda kilo kaybetmek yerine fazla kalori aldığınız için kilo alacaksınız.Bu durumdan dolayı CLA yı ek takviye olarak almanızı tavsiye ederiz.Bir CLA takviyesinin kapsülü, üreticinin tavsiye ettiği dozlarda, bir yemekten 15 dakika önce alınmalıdır.Yemek esnasında da CLA tüketebilirsiniz. Uyarıcı içermeyen kapsüller diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir. Termojenik yağ yakıcılar L-Carnitine ile birlikte alınmasının bir sakıncası yoktur.Tavsiye edilen CLA ürünlerini BU BÖLÜMDE bulabilirsiniz.

Yağ Yakımı Konusunda Kullanabileceğiniz En İyi CLA Markaları

Hardline CLA Bir

En iyi cla 2019

CLA (Conjugated Linoleic Acid) genel olarak besinlerde çok fazla bulunmamakta olan bir Omega-6 çeşitlerinden oluşan bir yağ asidi olmaktadır.İnsan vücudunda üretilemez.Bu supplementlerin ana temel kullanım amaçlarından birisi yağ oranını azaltmanızı sağlamaktır.

 

 • Diyette veya yetersiz beslenmekte olan bireylerin vücudundaki metabolizma hızını arttırmaktadır.
 • Vücudumuzdaki bağışıklık sistemine yardımcı olup kas gelişimine destek olur.
 • İnsulin direncinin düşürerek ortaya çıkabilme ihtimali olan diyabetleri önlemeye çalışır
 • Hardline CLA One 1000 Mg 100 Jel Kapsül servis başına 1.000 mg Aspir yağı içerir.
 • Hardline CLA One 1000 Mg 100 Jel Kapsül servis başına 800 mg CLA bulundurmaktadır.
 • Ürünün kullanımı yemeklerden yaklaşık 30 dakika kadar önce 1 kapsül olacak şekilde günde 3 defa kullanılır.

Satın alabileceğiniz yere buradan ulaşabilirsiniz.

Doğanın Yüce Tonalin CLA

En iyi cla 2019

 • Tonalin® CLA, sürdürülebilir kaynaklardan GDO içermeyen aspir çiçeği tohumlarını kullanılır. Tonalin® CLA herhangi bir uyarıcı madde içermeyen güvenilir bir formüldür.
 • Tonalin® CLA’nın etkinliği 18 farklı araştırma tarafından desteklenen tek CLA’dır.
 • Tonalin® CLA’nın, yapılan çeşitli araştırmalarda herhangi bir yan etkisi bulunmadığı tespit edilmiştir.
 •  Tonalin® CLA her zaman Aspir Çiçeği yağından elde edilir (diğer CLA’lar genelde ay çiçek yağından elde edilir) ve de en fazla yararlı aktif izomer bulunduran çeşittir.

Not: CLA’nın etkinliğinden faydalanabilmek için günde en az 1.000 mg CLA tüketilmesi önerilmektedir.

Nature’s Supreme Tonalin CLA Kullanımı
 1. Başlangıç Seviyesi:Yetişkinler için günde 1 – 3 softjel tüketilmesi tavsiye edilir.
 2. Orta Seviye:Yetişkinler için günde 1 – 3 softjel tüketilmesi tavsiye edilir.
 3. İleri Seviye:Yetişkinler için günde 1 – 3 softjel tüketilmesi tavsiye edilir.

Satın alabileceğiniz yere buradan ulaşabilirsiniz.

Big Joy Clabig

En iyi cla 2019

Omega 6 yağ asidi olan CLA(Konjuge linoleik asit), insan vücudu tarafından üretilemeyen ve besinler yoluyla alınması gereken bir yağ asidi çeşitidir. Big Joy Clabig, içeriğinde aspir yağı bulunmaktadır ve aspir yağı %80 oranında CLA içerir. CLA‘nın yağ seviyesini azaltmaya yardımcı etkileri üzerine yapılan bilimsel araştırmalar bulunmaktadır.

 1. Kutu içinde 99 adet yumuşak kapsülde (softjel) içerir
 2. Her softjelde 1000 mg aspir yağı içerir.

Kitosan sindirim sistemindeki yağları bloke özelliğiyle bilinen bir bileşiktir. Ayrıca normal kan kolesterol düzeyinin korunmasına katkıda bulunur.

Kitosan, CLA ile birlikte alındığında, CLA’yı bloke ederek etkisiz hale getirebilir.  Bu nedenle CLA ürünlerinin, kitosan bazlı ürünlerle birlikte kullanılması önerilmemektedir.

Satın alabileceğiniz yere buradan ulaşabilirsiniz.

Sizler için makalemizde “2019 Yılında ki en iyi CLA markalarına yer verdik.”İyi günler ve keyifli sporlar dileriz.

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI