Beslenme - Özel Tarifler

Diyet Yaparken Balık Yemek Kilo Aldırır Mı?

ton balıklı salata

Diyette Balık Yemek 

Diyet yaparken balık tüketmek isteyen insanların merak konusu olan diyet yaparken balık yemeli miyim? sorusunun cevabını aramaktadır. Diyet süresi boyunca balık tüketimi doğru bir şekilde yapıldığında elbette kilo aldırmaz. Hatta kilo hızlıca kilo vermek isteyenler balık diyetleri yaparak bu fazla yağ ve kilolarından kısa bir sürede kurtulma şansını elde edebilirler.

Bütün balıklarda bulunan Omega 3, zengin vitaminler ve yağ asitleri vardır. Bu besin değerleri insan vücudu için çok önemlidir. Ancak diyet boyunca tüketilecek balığın pişirilme şekline dikkat edilmeli ve diyet balık çeşidine uygun bir şekilde pişirilmiş ve pişirmede kilo aldırıcı sosların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Diyet Yaparken Ne Kadar Balık Yenir?

Diyet yaparken hangi çeşit balığın tüketildiğine göre ne kadar balık yeneceğine karar verilir. Mesela balık diyeti listesi yapan bir kişi eğer listesine 100 gr için bir balık çeşidi ekleyecekse öncelikle bu balıkların 100 gr için kalorilerine bakmalıdır. Pişmiş alabalık 150 kalori iken konserve hamsi 82 kaloridir. Aynı şekilde 100 gr somon 40 kalori olup en düşük kaloriye sahiptir.

Kilo verirken balık tüketmek isteniyorsa diyet balık menüsü için tüketeceği balığın kalorisini bilip bir karara varabilir. Farklı çeşitlerde 100 gr balık tüketip az ya da çok kalori almak tamamen diyeti yapacak kişinin tercihine kalmış olsa da düşük kalorili balık türlerini listelere eklemek faydalı olacaktır.

Diyet Balık Yemekleri

 Diyet süresini boyunca balık tüketmekte hiçbir zarar olmamakla birlikte balık tüketiminin çok yararı vardır. Diyet için yapılacak balık yemekleri hem çok lezzetli hem de çok doyurucu olmaları açısından insanları motive etmektedir. Diyet balık ızgara özellikle tercih edilip tüketimi diyet açısından önemlidir. Diyet süresi boyunca birkaç akşam öğüne bu yemek eklenebilir.

Diyet için pişirilen balıklarda kızartmalardan kaçınılmalı ve balıklar yeşillik ile yenmeye dikkat edilmelidir. Diyetinde sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler bu süre boyunca koyulan kurallara dikkat etmeli diyette balık yemeklerine büyük özen gösterilmelidir. Yapılan diyetlerin başarıya ulaşması için tüketilecek her bir yiyeceğin yanında spor da ihmal edilmemelidir.

Bu konunun Detaylı açıklaması için DİYETTE BALIK konusunu ziyaret etmenizi öneririz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI