Antrenman

Daha Dik Göğüs İsteyenler Buraya !!

Kadınların en çok korktuğu şeylerden birisi de sarkık göğüstür. Yıllar geçtikçe yer çekimine karşı koyamayan göğüsler yavaş yavaş sarkmaya başlar.

Biz ise bu durumda oluşabilecek sarkma durumlarını engellemek için 5 süper egzersiz ile karşınızdayız. Bu durum sadece egzersiz ile engellenemez. Doğru sütyen kullanımına ve hızla kilo alıp vermemeye özen gösterelim.

Kadınların en çok korktuğu şeylerden birisi de sarkık göğüstür Yıllar geçtikçe yer çekimine karşı koyamayan göğüsler yavaş yavaş sarkmaya başlar.

Biz ise bu durumda oluşabilecek sarkma durumlarını engellemek için 5 süper egzersiz ile karşınızdayız. Bu durum sadece egzersiz ile engellenemez. Doğru sütyen kullanımına ve hızla kilo alıp vermemeye özen gösterelim.10 dakikalık göğüs sarkmasını önleyici göğüs dikleştirme egzersizlerini düzenli bir şekilde yaparsanız dik ve sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu basit hareketler sayesinde kısa bir sürede dik göğüslere ulaşabileceksiniz.

Şınav Hareketi

Şınav nasıl çekilir?

Hemen hemen herkesin bildiği şınav göğüs dikleştirmek ve sıkılaştırmak için yapabileceğimiz en temel egzersizlerden birisidir. Kollarımız ve ayak uçlarımız yerde olacak şekilde yüz üstü yere uzanalım. Dizlerimiz, bacaklarımız ve karnımız dahil vücudumuzun hiçbir yeri yere değmemeli. Kol ve bacaklarımızı mümkün olduğunca gergin tutalım. Nefes alalım ve vücudumuzu yere indirelim, omuzlarımız bileklerimizin üzerine geldiğinde duralım ve eski pozisyonumuza geri dönelim. Bu hareketi 10 tekrar halinde 3 set olacak şekilde yapalım.(3×10)

 

 

Lying Chest Fly Hareketi

Bu egzersiz için yere sırt üstü uzanıyoruz ve ayaklarımızı birleştirerek dizlerimizi havaya kaldırıyoruz. Bacaklarımız yere paralel olacak şekilde havada durmalı ve belimiz yere tamamen değmelidir.

Daha sonra bizi zorlamayacak kadar olan ağırlıklarımızı alarak kollarımızı önce havaya kaldırıp, sonra yanlara doğru açalım. Gövdemiz tamamen sabit kalmalı ve ayaklarımızın pozisyonunu bozmamalıyız. Bu hareketi 12 kez 3 set olacak şekilde yapalım.(3×12)

 

 

Bridge With Chest Press Hareketi

Dizlerimiz kırık olacak şekilde yere sırt ustu uzanıyoruz ve ellerimize ağırlıklarımızı alarak göğüs hizamızda tutuyoruz. Ayaklarımızı yerden kaldırmayacak şekilde kalçamızı yukarıya kaldırıyoruz. Kalçamızı yukarıya kaldırdığımız esnada ağırlıklarıda yukarıya doğru kaldırıyoruz. Bu pozisyonda bir kaç saniye kaldıktan sonra başlangıç pozisyonumuza geri dönüyoruz. Bu hareketi 12 kez tekrar edelim.(3×12)

Bent Over Reverse Fly Hareketi

Bu hareketimize ellerimize ağırlıklarımızı alarak ayakta başlıyoruz. Bacaklarımızı hafifçe açıp dizlerimizi bükmeden duruyoruz. Belimizi hafifçe bükerek öne doğru eğiliyoruz. Kollarımızı önce yana sonra yukarı doğru kaldırıp indiriyoruz. Bu hareketi 12 kez tekrar edelim. Bu egzersiz göğüs kaslarımızla birlikte sırt kaslarımızıda çalıştıracaktır.(3×12)

Dips Hareketi

Dips hareketini evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Bu hareketimiz için sandalye, koltuk veya tabure kullanabilirsiniz ben anlatırken sandalye örneği ile anlatacağım. Sandalyemizin önüne geçerek önünde oturma şekli uyguluyoruz. Bacaklarımızı kasmadan kol ve göğüs yardımı ile kalçamızı önce aşağıya doğru indirip daha sonra yukarıya doğru çıkarıyoruz. Bu hareketi 3 set halinde tekrar edelim.(3×8-10-12)

 

İyi sporlar dileriz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI