Chest Press Machine Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Chest Press Machine Nasıl Yapılır? Nedir? Ne işe Yarar?

Chest Press Machine için kısa ve önemli püf noktaları sizler için derledik. Chest press machine adından da anlaşılacağı gibi göğüs antrenman programlarında uygulanan makine hareketlerden biridir. Chest = Göğüs Press = Pres yapma baskı uygulama, Machine; makina anlamlarını taşımaktadır. Bu makinayı antrenman esnasında veya ısınma yapmak için kullanabilirsiniz. Sağ ve sol göğüse anı yükü vereceğinden dolayı başlangıç ve orta seviyedeki göğüs egzersizlerini bu makinada yapmanızı öneririz. 

Chest Press Machine Nasıl Yapılır?

Resimde gördüğünüz Chest Press Makinasına geçin. Kendinize ideal bir ağırlık seçin. Ağırlık seçimi çok önemli, kaldırabileceğiniz kadarı takın az olması sizi sadece yoracaktır. Ağırlıkların fazla olması ise kollarınızda yeterli güç olmadığından bilek ve eklem ağrılarına yol açacaktır.

Chest press machine makinası hareketi
chest press machine

Chest Press Makinasına Nasıl Oturulur?

Koltuğun altındaki ayar bölümünden koltuk boyunu kendi boyunuza göre ayarlayın. Ayarı yaparken hareketin ileri doğru son noktasında göğsünüzün hangi noktasını çalışmak istiyorsanız orasını zorladığını hissedin. Peki Nasıl?

  • Üst göğüs çalışıyorsanız koltuğu biraz aşağıda tutun kollarınız hareketin bitiş noktasında göğsünüzün bir tık üzerinde olsun.
  • Alt göğüs için ise tam tersi koltuğu biraz yukarıda tutun kollarınız hareketin bitiş noktasında göğsünüzün bir tık aşağısında olsun.
  • Sırtınızda ve boynunuzda boşluk kalmaması çok önemli. Unutmayın hareketi bütün vücudunuzla değil kol ve göğsünüzle yapacaksınız.

İyi Sporlar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  7 Dakikada Karın Kaslarınızı Harekete Geçirin


Sağlıklı Yaşam KoçuBir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Zorunlu alanları doldurun. *