Genel Bilgiler

Bileklik Dizlik Koruyucuları Ne İşe Yarar .?

Spor salonlarında sık sık karşılaştığınız ve aklınızda soru işareti olan sorulardan biriside bileklik ve dizlik koruyucuları nedir , ne işe yarar .? Bu yazımızda sizlere bileklik ve dizlik koruyucuların bizlere sporda sağladığı avantajları ve neden kullanılması gerektiği hakkında makalemizi sizler için araştırdık ve paylaşıyoruz.

Öncelikle sporda yüksek ağırlıklı spor yapan insanlar için bileklik ve dizlik koruyucularının sağladığı konfor ve ellerimizde oluşan nasırların önlenmesi için sporcuların kullanmaktan vazgeçemediği aksesuarlardan birisidir. Bu aksesuarlar terin vücudumuzdan dışarı atılmasını ve dizinizin kuru kalmasını sağlar. Dizler ağırlık antremanı esnasında sürekli hareket halinde olan bir eklemdir. Darbeleri absorve etme özelliğinin yanı sıra dengemizin sağlamlaştırmasında da oldukça etkili ürünlerdir. Bilek ve dizlerin sakatlanma ihtimalinin önüne geçmek amacıyla tasarlanmış olan bu aksesuarlar çoğu sporcunun olmazsa olmazlarından haline gelmiştir. Aynı zamanda esnek ve rahat bir dizayna sahip olduğundan dolayı giysileriniz altına rahatça giyebilir ve bunu hissettirmeyecek şekilde sporunuzu rahat rahat yapabilme imkanı veriyor. Esnek bir yapıdan oluşmasından dolayı kolayca spor öncesi giyebilir ve rahatça çıkarabilirsiniz. Bu ürünlerin ana malzemesi ise yaklaşık %80 olarak neprenden yapılmaktadır. 

Diğer en önemli özelliklerden birisi ise zayıf bilek ve hasarlı bileğin üstüne giydiğinizde ağrının bir nevze dindirmesine yardımcı olmaktadır. Neopren malzemeden olmasından dolayı oldukça esnek yapıya sahip olup cırtlı bandı sayesinde vücudunuza göre sıkabilir veya da genişletebilirsiniz.

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI